7 rad, které vám pomohou zhubnout jednou provždy

Vyzkoušeli jste nespočet diet, ale nakonec vždy zase přibrali? Zase jste porušili svoje předsevzetí a slupli něco sladkého?

A dnes vás nejen bolí hlava, ale i tíží svědomí. No a? Není třeba se hned hroutit a vyčítat si ten malý hřích. Jestli jste naskočili do zeštíhlovacího režimu a snažíte se jíst zdravě i občas cvičit nebo se jít projít, není potřeba hned při prvním zakolísání své snažení vzdávat. A že to není poprvé? Tak věřte, že ani naposledy. Jsme lidé a nejsme dokonalí.

Také vás může zajímat ...

Prozradíme vám pár důležitých věcí, které je potřeba mít při hubnutí na paměti a které vám spolehlivě pomohou.

Netlačte na pilu

Klíčem k tomu, aby vám nezmizela motivace a vydrželi jste hubnout i nadále, je pozvolný plán.
Nedávejte si vysoké cíle a nemějte na sebe příliš vysoké nároky, i motivace má přirozený rytmus. Tedy jednou to jde, jednou to nejde. Jak uvádějí psychologové – neberte pokles motivace jako signál toho, že jste selhali. Pokračujte prostě dál.

Stop stereotypům

Zkuste si hrát s jídlem – dělejte si ho barevné, zkoušejte nové recepty, inspirujte se svými přáteli, kteří zdravě vaří, zajděte do restaurací či bister, kde mají, co jste ještě nejedli. Měňte potraviny i způsob jejich přípravy. Hledejte zkrátka cestu, která vám bude příjemná dlouhodobě a pomůže vám.

Mějte vlastní krabičky

Že se dostáváte ještě pořád do situací, kdy daleko široko nemáte zdravé jídlo a hlad je jako vlk. Držte se známého rčení, že štěstí přeje připraveným. V neděli večer si zkrátka udělejte krabičky s obědem i svačinkami dopředu, a mějte promyšlené, co budete mít i v dalších dnech k jídlu. Plánujte své celotýdenní menu hned při nakupování.

Všechno přece lze uložit do mrazáku!

Bavte se

Pohybová aktivita prostě ke zdravému životu patří, zkoušejte proto všechno možné, až natrefíte na tu, co vás chytne. A budete mít chuť ji dělat často. Bez pohybu vaše tělo stejně nebude vypadat dobře. Zpevněné je přece mnohem lepší, navíc i odolnější vůči nemocem i stresu. Co třeba vyrazit na lekce tance, zajít na kurz jógy, plavání, svižnou procházku?

A stejně jako s jídlem, když se do toho pustíte, neznamená to, že se vám někdy nemusí chtít. Hubnutí je zkrátka výzva.

Tak pojďte do ní.

Nehladovte

Že jste se právě postavili před zrcadlo a mračíte se na sebe víc než obvykle? Za trest si tedy nevezmete jídlo do práce, a tak nějak celkově si nadělíte hladovku. Přesně toto je ale cesta do pekla.

Nejenže budete mít z hladu mizernou náladu, budete protivní a bez energie, ale stejně to brzy zakončíte tím, že vyjíte ledničku a další dny se na sebe budete mračit ještě víc.

Nechte si pomoci

Někdy to člověk potřebuje – vzít za ruku. Hlavně ze začátku je podpora, hlavně ta psychická, velmi motivující. Když potřebujete pomoc, oslovte nutričního terapeuta, který kontroluje a reviduje váš jídelníček a doporučuje vám, co dělat. Sepíše vám vhodné menu a poučí vás tak, abyste potravinám lépe rozuměli. Najděte si toho svého.

Pijte pořád

Banální rada, která vám ale může neskutečně pomoci. Hned ráno si na pracovní stůl postavte láhev s vodou, nebo džbán s čajem. Do pitného režimu se káva nepočítá, stejně jako černý čaj, který odvodňuje. Vsaďte na neslazené vody, minerálky, ovocné či bylinné čaje. 2 až 3 litry za den je tak akorát. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama