7 tipů na svůdnější nehty

Muži se ženám dívají nejen do výstřihu a do očí, ale velmi často i na ruce. Zkuste v předvánočním čase místo toho věčného uklízení poskytnout právě rukám a nehtům to správné hýčkání. Za vaši péči se vám dobře odmění.

1) Krémování

Také vás může zajímat ...

Mnoho lidí to podceňuje, ale není nic horšího než vysušené a popraskané ruce. Jestliže vám často praskají, nejčastěji u ložisek nehtů, zakládáte si na bolestivé ranky, které se ne zrovna dobře hojí. Pokud vám vadí mastné krémy, můžete zvolit i hydratační.

2) Olejování

Tohle není nic pro ženy, které mají nerady mastné ruce, nicméně pokud se pravidelně hýčkáte olejíčky, o to více se nám v budoucnu odvděčí. Oleje totiž podporují podkožní tukové buňky a aktivují je. Díky tomu vaše pokožka může lépe dýchat.

Proti suché kůži na rukou musíte stále bojovat.

3) Manikúra

Rozhodně to není jen o pilování a stříhání nehtů, ale i o celkové kosmetické péči. Například důležité je pečlivě zastřihávat růžky nehtů, aby vám nezarůstaly pod kůži, a odstraňovat přebytečnou kůžičku v okolí nehtů. Není nic ošklivějšího než stará kůže na rukách.

4) Lak pro výživu nehtů

Jedná se o bezbarvou variantu laku. Není určený na krásu (není totiž barevný), ale na posílení nehtové rohoviny. Jestliže jste typ člověka, kterému neustále praskají nehty, rozhodně to vyzkoušejte. Už po týdnu by měl být vidět rozdíl.

Při lakování stačí tenká vrstva laku.

5) Zábal

Nemusíte chodit do drahých salonů. Docela vám k tomu stačí ručník a teplá voda. Nechte ho namočený v horké vodě a posléze si do něho zabalte paže až po zápěstí. Nechejte je napařovat aspoň půl hodiny, odmočenou kůži lehce opilujte hladkým pilníkem a ruce otřete.

6) Vitaminové koupele

Je to podobné jako v minulém kroku, pouze do vody přidáte pár kapek esenciálního olejíčku či tekutého vitaminu. Ruce nejen potěšíte, ale i navoníte. Je důležité to aplikovat pravidelně a opravdu v malém poměru.

7) Umělé nehty

V dnešní době už to je normální módní funkční doplněk. Variant je nespočet a rozhodně, pokud se o ně vhodně staráte, podtrhnete svou ženskou krásu. Pečlivě ale volte barvu, ta odráží vaše aktuální pocity. Hygiena – půl zdraví Ať se rozhodnete své ruce jakkoli hýčkat, nezapomínejte, že tím o ně nepečujete pouze z hlediska vzhledu, ale i hygieny.

Ruce pokrývá spousta bakterií, ale dostatečnou pravidelnou péčí jejich počet snížíte.

Klasická manikúra nestačí.

Jak na omrzliny snadno a rychle

Zná to každý, v zimním období přijdete z venku do tepla a od mrazu vás ještě dlouho pálí prsty na rukou. Jak s tím zatočit? Úplně skvěle postačí studená voda. Ruce do ní vložte a snažte se s nimi nehýbat. Chladná voda zamezí rychlému přechodu ze zimy do tepla, to už nás učily naše babičky, tím ruce nedostanou takový šok a pocit pálení nebude tak silný.

Pokud do vody přidáte i kapku olejíčku do koupele, spojíte příjemné s užitečným!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama