7 vět, které muži nechtějí poslouchat

Potřebujete chlapovi něco říct, jenže se bojíte, že se bude zase vztekat. Jak to změnit?

Také šílíte, když vás partner nevnímá? Jak to zařídit, aby vám konečně začal naslouchat, neurazil se a nereagoval podrážděně? Poradíme vám, jak se vyhnout typickým větám, které muži nesnášejí, a říct jim to, co potřebujete!

Musíme si spolu vážně promluvit

Také vás může zajímat ...

Máte pocit, že je právě teď potřeba něco důležitého probrat? Jenže přesně to muže spolehlivě vytočí. Muž si myslí: „Sakra, už
jsem vážně unavený. Tak proč chce zase něco řešit a nenechá mě být?“

Není- -li to příliš důležité, nechte společné řešení raději na jindy. Když potřebujete domluvit něco na ráno, vyřešte to hned a bez dlouhých úvodů. Když je totiž chlap unavený, stejně se smysluplné konverzace nedočkáte. Domluvte si předem čas, kdy si promluvíte.

Můj bývalý to dělal jinak!

Ráda vzpomínáte na dávnou lásku, s kterou jste zažila úžasné věci. Ale svému muži o tom neříkejte. Nad minulostí se má zavřít voda. Také byste nechtěla být porovnávána s jeho bývalými.

Stejně tak on nemusí žít ve stínu vašeho ex. Jestli jste se svým bývalým Milanem dělala něco tak, jak vám to vyhovovalo víc, zkuste to navrhnout, ale jméno Milan určitě nevytahujte.

Proč je tady takový binec?

Rozčiluje vás dřez plný nádobí a chlap, který dělá, že ho nevidí? Jenže čeho chcete docílit? Chcete, aby nedával špinavé nádobí do dřezu, ale rovnou do myčky?

Pak na to jděte jinak než lamentováním, že tohle úplně nesnášíte. Zkuste muže naopak chválit, když po sobě umyje i hrnek. Řekněte: „Vždycky mi pomůže, když…“ Je to zaručený způsob, jak získat mnohem víc.

Tak tohle se mi vůbec nelíbí!

Muž vás obdaruje dárkem, jenže vám se prostě vůbec nelíbí a nesedne vám. Barvou, velikostí, čímkoli. Jenže chlap, který
vám ho dává, se v tu chvíli cítí jako lovec, který vám skládá k nohám kořist.

Raději spolkněte kritiku a projevte radost a uznání. I když máte pocit, že je to úplná hloupost, nechte si návrhy na řešení na pozdější dobu. Dejte si potřebný odstup aspoň 24 hodin.

Jasně že máš pravdu, ale…

Souhlasit s někým, ale hned přidat ALE a pokračovat v litanii je ta nejpodlejší finta ze všech. Muž uslyší ANO, trochu se uklidní, jenže pak přijde to velké a významné ALE, které najednou smaže všechno, na čem jste se předtím domluvili nebo co jste si řekli.

Debata ve stylu „Ano, ale…“ pro muže znamená, že nepříjemný hovor bude pokračovat donekonečna, a v tu chvíli úplně vypíná
a přestává vás vnímat.

Měl bys zajít k doktorovi

Někteří muži mají strach zeptat se ženy na cokoli, o čem tuší, že bude následovat dlouhá přednáška. Když se vás chlap zeptá, jestli nemáte něco na bolení hlavy, bojí se, že to zase skončí výčitkami, proč si konečně nezajde k lékaři, že jí moc uzenin, pije hodně piva a vůbec se nehýbe.

Jenže jemu se k lékaři zajít rozhodně nechce. A navíc: když se ptá na léky, potřebuje úlevu přece teď hned…

Ty kalhoty jsou fakt příšerný! Vyhoď je!

Muži nesnášejí, když se snažíte změnit jejich vkus. Tyhle džíny byly možná před patnácti lety v kurzu, jenže časy se mění a tělesné proporce také. Jenže jak můžete vědět, v čem je jemu pohodlně?

Chlapi nechápou, proč ženy neustále řeší oblečení, a móda jim bývá fuk. Ne každému muži můžeme rovnou říct: Tohle už nenos! Muži prostě nesnášejí, když je chcete až příliš ovládat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...