8 otázek, než se rozejdete

Jste vůbec šťastná? Žádný vztah není bez zkoušek a soužení. Důležité však je, zda jim oba čelí společně, tak, aby vztah udělali silnějším. Nikdo by ve vztahu neměl zůstávat jen z povinnosti. Necítí-li se šťastný, má právo říct to partnerovi. Žádný vztah nezajistí bezproblémový život, ale měl by zajišťovat partnera, který vyslechne vaše problémy a po drží vás, když je vám úzko.

A když nevidíte cestu, ukáže vám světlo. Co vám vztah dává? Vztah by vás měl inspirovat, když tápete, zvedat, když klopýtáte a vdechovat vám život, když dech ztrácíte. Vztah by vám měl zlepšovat život, přidávat krásu a možnosti. Rozhodně byste se neměla cítit vyčerpaná. Jakmile začneme vidět svůj život černo-bíle, je zjevné, že vám chybějí barvy.

Také vás může zajímat ...

Máte čas jeden pro druhého?

Lidé mají buď čas, nebo vymýšlejí výmluvy. Pokud má váš partner sklon k tomu druhému, měla byste se zeptat sebe, jestli chcete být páté kolo u vozu, nebo žena, o kterou má partner skutečný zájem. Zda pro vás má význam vztah, ve kterém ten druhý nemá čas na vás, rodinu, společné problémy, společné radosti a společnou cestu. Žádné závazky by neměly mít přednost před vztahem.

Pak to totiž žádný vztah není a bohužel si s vámi as někdo pouze zahrává. Milujete jeho nebo svou představu? Možná jste si vytvořila iluzi o tom, kdo by měl váš partner být a jak by se měl chovat, a teď ho nutíte, aby odpovídal vašim představám. Pokud milujete svou iluzi dokonalého muže, s kterou ale váš partner nemá nic společného, je třeba zamyslet. Bude mi lépe?

Kdybyste byla za několik let ve stejné situaci jako teď, přála byste si odejít? Možná byste se necítila stejně, ale hůř. Vyčítat si tolik promarněného času, bývá horší než opustit to, co vás už nenaplňuje. I když to může znamenat, že budete nějakou dobu sama. Zamyslete se, zda nepodvádíte své srdce a nezůstáváte v nefunkčním vztahu jen proto, že se bojíte samoty.

Dáváte víc, než byste měla? Pokud máte pocit, že váš vztah je břemenem, zeptejte se sama sebe, co do něj přinášíte vy a kolik musíte obětovat, aby fungoval. Můžete dávat jen tolik, než začnete strádat. V tu chvíli vám začne blikat alarm. A tak se začnete ptát, proč nejste spokojena a jestli by nám samotné nebylo lépe.

Když přestáváte vnímat sílu vašeho pouta, pak se váš vztah už zřejmě rozdělil. Chcete stejnou budoucnost? Dva lidé musejí tvořit kolečka zapadající do sebe, pilující všechny nesoulady, vyklepávající písek, který by mohl mechanismus zadrhnout. Pokud si oba představujete jinou budoucnost, vztah nemá šanci. Vztah se pak napíná a je otázkou času, kdy lano praskne.

Tam, kde se vize dvou lidí rozejdou, je lepší počkat na někoho, s kým si porozumíte lépe, než odepsat život ve vysilujícím boji. Bylo by mi líp o samo? Nikdo nechce být nešťastný, nebo mít nešťastného partnera vedle sebe. Pokud si umíte sama sebe představit bez svého partnera jako šťastnější, svobodnější a vyrovnanější osobu, měla byste si sednout s partnerem a tlumočit mu tyto pocity.

Rozchod vždycky bolí. Způsobí emoční kolaps.

Trvá to ale kratší dobu než trvalé emoční trápení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...