Matná, či lesklá rtěnka? Jaká je pro vás?

Následujte jako mnoho žen trend výrazně nalíčených rtů! Budete překvapená reakcí okolí!

Rty jsou zbraní každé ženy, která zaručeně zabýrá nejen na muže, ale i na náhodnou kolemjdoucí. Pokud toužíte po obdivných pohledech nebo si prostě jen chcete připadat přitažlivá a výjimečná, vyberte si pro sebe ideální rtěnku!

Po jaké rtěnce ale mezi velkým množství nejrůznějších barev a hlavně textur sáhnout, aby

Také vás může zajímat ...

byla pro vás tou nejdokonalejší volbou? Hlavní velkou neznámou, kterou musíte rozlousknout, je orientovat se spíše na lesklé, nebo matné odstíny. My vám poradíme, jaký je v nich rozdíl.

Barevný odstín může doladit lesk na rty.

1. Chcete být za dámu?

Matná rtěnka je skvělou variantou především u tmavších odstínů, jakou může být vínová nebo fialová. A je vhodná hlavně pro ty, které jsou tmavšími typy, jako jsou černovlásky nebo brunetky. Také po ní sáhněte spíš v momentech, kdy si obléknete šaty nebo elegantní tmavší svršky. Můžete se samozřejmě ozdobit i světlejším odstínem.

Ten je navíc i milosrdnější, co se týče objemu vašich rtů, který při nanesení hodně tmavé barvy vaše rty opticky trochu ztrácejí.

2. Dokonalá, ale přísná

Neodpustitelnou podmínkou matné textury rtěnky je dokonalost vašich rtů. Odhalí totiž jakýkoliv nedostatek, který si přejete zcela jistě zamaskovat. Proto se jí raději vzdejte v případě, že zrovna máte opar nebo jinou oděrku. Jsou vaše rty jenom suché? Taková nepříjemnost má řešení. Podstupte před nanesením rtěnky cukrový peeling pomocí krystalového cukru.

Pak na ně naneste kvalitní hydratační krém nebo balzám a teprve potom nanášejte matnou rtěnku. Jejich další velkou nevýhodou je totiž to, že poměrně dost výrazně vysušují rty. Takže se jen velmi těžko dají nosit po celý den. Jsou vhodnější spíš na večerní krátkodobější akce.

Každopádně si na večer připravte pro svoje rty na oplátku za vaši krásu zvláčňující balzám nebo jinou výživu.

3. Buďte k nakousnutí

Rtěnky, které jsou lesklé, vykouzlí automaticky na vašich rtech svěží a rozzářený dojem. Působí totiž, jako byste měla rty zrovna vlhké, a právě to je dělá velmi přitažlivými. Navíc obsahují přímo v sobě hydratační složky, které vaše rty nejen zkrášlují, ale zároveň i vyživují.

Hodí se ve svých světlých odstínech hlavně pro světlé éterické typy žen, nebo pro ty, kterým nebylo dáno do vínku mít plné rty.

Lesklá rtěnka jim určitě přidá objem a zamaskuje případné nedostatky.

Nejste si jistá barvou? Zkuste odstín na hřbet ruky.

4. Sáhněte po tužce

Nevýhodou těchto lesklých textur je to, že vám nevydrží na rtech dlouho, takže je musíte doplňovat. Především po jídle a pití pak dbejte na to, abyste si pusu překontrolovala. V úpravě vám pomůže korekturovací tužka na rty. Ta zabrání rozpití.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...