A tenhle typ jógy znáte?

Restorativní jóga

Vnímání dechu, klid a soustředění. To je princip celé jógy.

Cítíte se unaveni, vaše hlava šlape na sto procent, ale nejste schopni vypnout? Potřebujete dobít své baterky. Zkuste jógu. Ovšem ne tu klasickou, ale vysoce meditativní. První lekci máte přímo u nás hned teď!

Zkuste magickou kombinaci restorativní jógy, květových bio esencí a zvuku tibetské mísy. Nevíte, co si pod tím máte představit? O józe je známo, že působí uvolňujícím a oživujícím způsobem. Hluboké uvolnění pramenící zevnitř těla a mysli se však probouzí ve chvílích, kdy delší dobu zůstanete v pozici a tento stav podpoříte vůní a vibrací.

Nastává hluboký smyslový prožitek, který naplní celý váš organismus energií a radostí. Dnešní různé modifikace jógy jsou spíše založené na principech cvičení jako takového, jóga má ale pracovat s vaší myslí.

To je právě základ restorativní jógy.

Také vás může zajímat ...

Magická trojkombinace

Tato jóga je skvělým způsobem relaxace a restartu mysli. Co ale název znamená? Restore znamená obnovit, vzkřísit anebo regenerovat sebe sama. „Dovolit si uvolnění a zastavení je možnost, kterou každý máme, pokud si uvědomujeme, že relaxace je součástí obnovování mentální i fyzické energie.

Relaxace je podmínkou dobrého výkonu,“ říká instruktor restorativní jógy Václav Krejčík z pražských Energy studií.

Jste tedy v pozici podloženi jógovými pomůckami pro uvolnění těla, nad vaší hlavou se jako sprcha rozptýlí kapičky květinové bio esence a do vaší mysli vstoupí mystický zvuk tibetské mísy.

Jak se jóga cvičí?

Pro podporu relaxace těla jsou využívány jógové pomůcky (deky, přikrývky očí, kvádry a bolstery), aby došlo k oslovení vnitřních struktur uvnitř těla.

Tato jógová praxe, kterou tvoří i dechové, koncentrační a meditační techniky, je provázena magickými vibracemi tibetských mís, jež svou rezonancí pomáhají nejdříve rozvibrovat organismus, který se následně v kombinaci pozic, vůní a zvuků uklidní, ztiší a hluboká vnitřní jóga nastává.

Restorativní jóga je o prožitku a vyslyšení individuálních potřeb.

Jak prožít silnou relaxaci?

Pokud se chcete zpotit, restorativní jóga pro vás bude nudná. Před začátkem praxe je důležité si uvědomit, že se nejedná o práci zaměřenou na povrchové svaly, ale o intenzivní působení energie uvnitř těla. Dochází k protažení pojivové tkáně jemným tlakem, který způsobí zvýšení elasticity, zlepšení funkce nervové a imunitní soustavy a krevního oběhu.

Toxiny fyzické i mentální se odplavují a organismus se stává vibrující soustavou energie. Zejména pro začátek byste jógu neměli praktikovat doma, nýbrž v některém z jógových studií. Samozřejmě vás zve i Václav Krejčík, který tento druh jógy ve svém Energy studiu praktikuje a vyzkoušeli jsme ji zde i my.

I pro pokročilé je ale lepší provádět cvičení pod dohledem lektora, který během jógy pracuje s tibetskými mísami, vede vás a rozstřikuje vůně, které k této józe patří.

Jóga a vůně jsou dokonalý pár

Silná relaxace v restorativní józe je doprovázena a umocněna čistými a přírodními aroma vůněmi Bachových květinových bio esencí, které jemným způsobem uvolní napětí v těle i mysli.

„Kombinace jógy, vůně (aromaterapie) a Bachových květových bio esencí v podobě Aura parfému znásobují harmonizaci naši psychiky, a tím i naše fyzické tělo,“ říká Romana Kotěrová, terapeutka pracující s Bachovou květovou terapií a dodává: „Proto propojení těchto terapií dokáže pomoci mnohem více se uvolnit, zastavit se a jenom být.

Nazvala bych to takovým vrstvením ‚slastí‘ a účinků k naší dokonalé relaxaci a současně regeneraci. Vědecky je potvrzeno, že čich je náš nejsilnější smyslový orgán s pamětí, který je úzce propojen s mozkem. A díky tomu se účinky vůní na naši psychiku využívají v aromaterapii.

V Aura parfémech je vliv esenciálních vonných olejů umocněn o efekt Bachových esencí.“ Vůně pak můžete samozřejmě použít kdykoli během dne.

Stačí stříknout a nadechnout se.

B1
Nijak se nezpotíte. V polohách vydržíte dlouhé minuty a vaše mysl se dokonale uklidní.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...