A vypadalo to jako bůhvíjaká láska!

Svetlana Zarubova Witovska

Světlana Witowská (47) má na muže velice přísné požadavky. Ostatně to je v pořádku, náročnost není na škodu. Krásná moderátorka si zkrátka přeje najít dokonalého muže, a po strastiplném hledání pomalu zjišťuje to, co většina jejích bližních už dávno ví: dokonalý muž neexistuje.

Litoměřická rodačka absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, ale víc ji zaujala novinařina.

Také vás může zajímat ...
witowska zpravy
witowska
zaruba
zaruba

Popsala, jak to přesně bylo: “Ještě na studiích jsem chtěla pomoct sestře mého tehdejšího přítele. Ona byla soudkyně a ministr spravedlnosti ji tehdy odvolal. Přišlo mi to hrozně nespravedlivé. Shodou okolností v té době v Mladé frontě hledali elévku na soudnictví. Tak jsem si řekla, že se to třeba povede a já napíšu o té soudkyni.” Tohle rozhodnutí Světlaně úplně změnilo budoucnost.

Pracovala mimo jiné v ČTK, v České televizi i v televizi Prima. V roce 2018 získala novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského. Porotou byla oceněna za vedení rozhovorů s nadhledem, důstojnosti a elegancí. Zejména pak oslnila v rozhovoru s tehdejšími prezidentskými kandidáty Milošem Zemanem (75) a Jiřím Drahošem (71) v předvečer druhého kola prezidentských voleb.

Se sportovním komentátorem Robertem Zárubou (52) se Světlana seznámila v České televizi, kam nastoupila, když jí bylo třiadvacet. O tři roky později se stala paní Zárubovou, narodil se syn Viktor (20). Ač byli jeho rodiče mladí, pohlední a velice úspěšní, nedokázali spolu zůstat – a Světlana vlastně ani nedovedla přesně vysvětlit proč, ač se snažila.

Po šesti letech se odloučili, po osmi letech se rozvedli. Šeptalo se, že ona si rozvod přeje asi víc než on. „Ano, rozcházíme se po dohodě, víc vám k tomu neřeknu, zeptejte se té paní,“ vrčel v době rozpadu vztahu na novináře Robert.

Vypadal, jako by o takový konec nestál. Navíc bylo známo, že manželé donedávna plánovali druhé dítě. Ještě v zimě roku 2008 nebylo vyloučeno, že se vztah podaří slepit. V létě už spokojená Světlana trávila dovolenou s jiným – s bankéřem Petrem Witowskim, svým synem Viktorem a přítelovými třemi syny. „Jsem šťastná,“ prohlásila.

„Už jsem dost stará na to, abych začínala něco, čemu bych nevěřila.“ Rozvedla se a rozváděl se i Witowski.

Proces byl dozajista psychicky náročný pro celou řadu zúčastněných.

Proč spolu Světlana a Robert nedokázali zůstat? „Na dva lidi, kteří pracují v tomhle oboru, je velký tlak zvenku,“ vysvětlila moderátorka. „A Robert je tak pracovitý, asi máme i rozdílné pohledy na život. Spousta lidí se rozvádí, a ani se nemusí doma bít nebo pít. Jde o to, že nemáte pocit šťastného života. Říkáte si: Ten život ubíhá, ubíhá, a co pak?

Až mi bude padesát, Viktor bude mít vlastní život, a co já budu dělat? Měla jsem strach z toho, abych, až budu starší, nebyla nešťastná.“ Dodala: „Lidé se mohou rozejít i z jiných důvodů, než jsou tyhle extrémní situace. Za každou cenu udržovat něco, v čem není jednomu nebo druhému dobře, je asi špatně.

Dřív byly ženy na chlapech závislé finančně, psychicky, vším možným. Nerozvedly se, a třeba byly nešťastné celý život.“ Půvabné blondýnce se nelíbilo, že Robert žije prací, že v ní tráví neúměrně mnoho času na úkor rodiny. Předsevzala si najít muže, pro kterého bude rodina vším. Objevil se pohledný bankovní úředník Petr Witowski. Světlana se za něho na podzim roku 2010 tajně provdala.

Oba zářili štěstím.

„Nemá moc ráda pozornost a nechtěla si narušit svatbu tím, že se na ni budou hrnout zvědavci. Proto se svatbu snažila co nejvíce utajit, vědělo o ní jen pár lidí,“ prozradil tehdy zdroj z moderátorčina okolí. Zatímco celá řada celebrit-žen si příjmení nemění, Světlana je jiná, toužila zase se jmenovat po manželovi.

„Proto jsem kolegyni, která píše titulky, před vysíláním řekla, prosím tě, už nejsem Zárubová, jsem Witowská. A ona to prostě jen napsala do titulku.

Když jsme odvysílali zprávy, v newsroomu na mě čekala ředitelka

Obzinová a před nastoupenou Primou na mě začala strašně řvát. Co jsem si dovolila, že jsem ohrozila vysílání, že jí volají bulvární novináři, jak to, že se jmenuju jinak a ona to neví…“ vzpomíná blondýnka na nepříjemné chvíle. Ze zmíněné televize nakonec raději odešla.

„Byla jsem externí spolupracovnice a neměla jsem povinnost informovat zaměstnavatele, že jsem se vdala,“ domnívá se moderátorka, která nad problémy v práci mávla rukou.

Její soukromí bylo totiž konečně zalité sluncem.

Nadšení spanilé blondýnky nebralo konce. „Můj druhý manžel je úplně jiný než první. Pro mě to je nový svět,“ radovala se. „Trávíme spolu každou volnou chvilku, na to jsem nebyla zvyklá, dřív jsem hodně času trávila sama. Musela jsem si zvyknout na to, že Petr chce být se mnou v podstatě pořád, což mě překvapovalo,“ prozradila emancipovaná kráska.

Manželům se narodil syn Filip (9), Světlana se brzy vrátila do zaměstnání, tentokrát do České televize. Zdálo se, že tato skvělá organizátorka zvládá profesi i domácnost na jedničku, a že to nebylo jednoduché, vždyť kromě tehdy dvanáctiletého Viktora a šestiměsíčního Filípka se často starala rovněž o tři syny z Witovského prvního manželství.

Přitom v případě ranní služby vstávala před čtvrtou, aby stihla být v půl páté v práci. „Máme v počítači rozpis, který občas vytiskneme, abychom věděli, kdy je kdo u nás. Viktor je ve střídavé péči týden tady a týden u svého táty Roberta. A synové mého muže Petra tu jsou jedenáct dnů v měsíci – každou středu a ob víkend,“ hovořila o složitých poměrech v nové domácnosti.

„Dovolené plánujeme už v dubnu, protože do hry je zapojeno ještě mnohem víc lidí, noví partneři a jejich děti, jejich kroužky… Je to trochu jako šachová partie, křížovka,“ smála se.“

„Nenosí si práci domů,“ tvrdila o manželovi a vypadalo to, že si toho opravdu váží. Z porovnání předchozího a nynějšího manžela vyšel ten druhý jako absolutní vítěz. Zatímco pro sportovního komentátora bylo zaměstnání posvátné, jeho následovník, když přišel domů, na práci už nemyslel. „Teď žiju jinak,“ konstatovala.

„Chodíme s Petrem společně do posilovny, jezdili jsme na kolech a na bruslích, o všem si hodně povídáme. Od začátku oceňuji jeho hezký vztah k dětem. Hraje s nimi hry, jezdí na výlety, pořád jim vymýšlí program.

Nesedne si, nedá nohy na stůl a nečte noviny,“ velebila partnera, který se stal generálním ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy. Veliká rodina, kde se sní tři kila brambor na posezení, osmdesát palačinek anebo padesát knedlíků, kladla na Světlanu neúměrné nároky. Byla pracovitá, statečná, ale teď se zřejmě něco pokazilo.

Manželé se od sebe odstěhovali, a nebylo to zčistajasna, šeptá se, že problémy se vlekly několik let.

Lidé z jejich blízkého okolí se dušují, že se připravuje rozvod.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...