Aby dosáhla Michaela Kuklová rozvodu, musela si najít milence!

„Nejdřív jsme si chtěli vytvořit zázemí, pracovat, a až to bude, tak si pořídit dítě. Pak už bylo všechno špatně a já to nechtěla riskovat.“

Popularitu diváků si Michaela Kuklová (51) získala díky filmu O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Zatímco v pohádkách všechno obvykle dobře dopadne, v jejím soukromém životě následně přišlo několik drsných karambolů.

Tréma není zrovna dobrý předpoklad pro herectví. Dá se jí ale zbavit, jak by potvrdila Michaela Kuklová (51). Než se z ní stala dětská herečka, hodně trémou trpěla.

Také vás může zajímat ...

„Od první třídy jsem vystupovala ve školní kapele, ale z trémy mi vždy bylo špatně a bolela mě hlava“ svěřila se. „Asi jsem si vybrala herectví právě proto, abych bojovala sama se sebou. Kdo ví, jak bych jinak dopadla.“

Filmový polibek ve čtrnácti letech!

K herectví se Michaela dostala už jako malá, kdy se objevovala v televizních pohádkách a hrách. Dobrou školou pro ni bylo, že se tehdy naučila zacházet s penězi – v televizi samozřejmě nevystupovala zadarmo.

Rodiče jí nechávali honoráře, ale nedostávala už od nich žádné kapesné. Na ní tedy bylo, aby si na vytoužené věci ušetřila. Na tu dobu vzpomíná ráda. „Byla jsem holka, užívala jsem si ten magický svět kamer, lamp, dospělého světa,“ popisovala. „Moje vzpomínky se točí spíše kolem platonických lásek.

Byla jsem dlouho velmi dětská, takže jsem se vztahů bála, nespěchala jsem, ale platonicky zamilovaná, tedy tajně, aby dotyčný nevěděl, jsem bývala často.“ Přinášelo to občas i zapeklité situace, jako třeba při natáčení filmu Poklad hraběte Chamaré.

Tehdy bylo Michaele teprve čtrnáct a měla mít před kamerou scénu, kdy se líbá s vyhlášeným krasavcem Tomášem Hanákem (62). Michaela netušila, jestli se herci ve filmu líbají doopravdy – a styděla se někoho zeptat. Nakonec se svěřila přímo Tomášovi, jak se té scény bojí. Dozvěděla se, že její kolega se bojí také!

Ideální pár jen na pohled

Zlomovým filmem pro Michaelu byla pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Tehdy jí bylo devatenáct a z velké trémistky se stala opravdová hvězda. Hrála ve spoustě televizních pohádek a také filmaři jí nabízeli různé role – například tu ve filmu Playgirls.

Během natáčení se sblížila s mužem, se kterým prožila hodně dobrého i špatného. Toho špatného ale bylo víc. Oním mužem byl Jiří Pomeje (+54). Ke chlapsky vypadajícímu herci se krásná Míša dobře hodila a stali se tak na první pohled ideálním párem.

Pro ni samotnou to znamenalo životní změnu, jakou si nejprve pořádně neuvědomovala. „Od třinácti let jsem šla dvanáct let z role do role, aniž bych poskytovala rozhovory a chodila na večírky. To jsem začala až s Jirkou. On mi třeba radil i v tom, co mám mít na sobě,“ uvedla.

Dostala se zcela pod vliv svého partnera a zanedlouho i manžela. Podnikavý Jiří měl s Michaelou velké plány. Chtěl z ní udělat velkou hvězdu, a to za každou cenu!

Byl to velký propadák!

Michaele to s manželem vycházelo i astrologicky. „Jsme ideální pár. Já se narodil ve Střelci, Míša je Beran. To jsou znamení, která se bezvadně doplňují,“ tvrdil Jiří. Pak ale přišel jeden film, který všechno změnil.

Ze slibného manželství se stalo bitevní pole! Ten film se jmenoval Andělská tvář, natočil ho režisér Zdeněk Troška (66) a oba manželé si v něm spolu zahráli. To by ještě nebylo tak zlé, horší bylo, že Jiří film i produkoval. Získal půjčku asi osm milionů korun, které měl do roka a půl vrátit.

Snímek, který stál 70 milionů korun, u diváků i u kritiky naprosto propadl. To byla pro Jiřího finanční katastrofa, on ale navíc podváděl s filmovými právy. V rozporu s podepsanou smlouvou je převedl na jinou firmu. Od té chvíle se manželství Jiřího a Michaely změnilo v noční můru.

Svůj neúspěch začal Jiří utápět v alkoholu a jeho zklamání nejvíc odnášela právě vlastní žena. Ta ho navíc i živila. „S Jirkou jsme nikdy nežili z peněz z jeho podnikání, ale z těch, které jsem domů nosila já,“ přiznala. Nedostávala ani honorář za filmy, které její muž produkoval, a ona v nich hrála!

Po rozvodu mohla vysadit prášky

Pokud Michaela stále ještě uvažovala o tom, že by s Jiřím založila rodinu, nyní na to mohla zapomenout. Nemohla riskovat. Navíc mělo všechno kolem filmového propadáku soudní dohru, poté, co Jiří převedl práva na jinou firmu v rozporu se smlouvou. Všechno směřovalo k rozvodu.

Musela to být ale Michaela, kdo udělal ten rozhodující krok. Výhrůžky nestačily. Manžel stále doufal, že si krásnou herečku udrží. Musela si tedy najít milence; pak Jiří konečně pochopil, že je konec. Smiřoval se s tím těžce, dokonce hodil snubní prstýnek do Vltavy. Po rozvodu z ní spadla část tíhy, kterou nesla.

Mohla vysadit prášky, bez kterých se posledních pět let vztahu neobešla. Dál ovšem musela trnout hrůzou kvůli dluhům svého exmanžela. Čekalo jí nekonečné chození k soudům a na její rodný dům byla dokonce uvalena exekuce.

To hlavní, co jí drželo nad vodou, byl ale nový vztah s brněnským podnikatelem Romanem Holomkem (61).

Ke stěhování nakonec nedošlo

S Romanem se konečně dočkala toho, co jí Jiří nebyl schopen poskytnout: vlastního potomka! Svého nového partnera si ale nevzala, protože se nechtěla vdávat kvůli nejisté finanční budoucnosti.

Řekli si „ano“ pouze symbolicky na jedné romantické zřícenině nedaleko podnikatelova bydliště. „Vzali jsme se jen před Bohem, i když pro nás se vší vážností, s prstýnky i slibem,“ potvrdila Michaela. Ani tento vztah však nakonec nevydržel! Možná to bylo i tím, že oba partneři žili jinde – Roman ve svém sídle na Vysočině, Michaela v Praze.

Za otcem svého dítěte jen dojížděla. „V plánu bylo, že se tam nastěhuji, až malému budou čtyři roky, ale rozchod přišel dřív,“ konstatovala. Manželstvím tedy vztah neskončil, nebylo to naštěstí ale ani drama.

S Romanem se rozešla v dobrém a syna mu bez problémů půjčovala na víkendy.

Přišli další muži

Po pěti letech bez vztahu začala Michaela chodit s mužem, který byl o jedenáct let mladší. Fotograf Jiří Káš (40) zaujal Michaelu na první pohled a stejně tomu bylo i naopak. „Těžko se to popisuje, něco bylo prostě najednou jinak,“ přiznala herečka.

„Samozřejmě se mi i fyzicky moc líbil. Navíc jsem hned při prvním setkání zjistila, že v mnoha věcech jsme stejní a máme totožné názory.“ Svoji roli mohla hrát i skutečnost, že Jiří i Michaela slaví narozeniny společně: oba přišli na svět osmého dubna. A co bylo pro půvabnou herečku úplně nejdůležitější, jejího nového přítele přijal i syn.

Vnímal ho jako kamaráda a oslovoval ho jménem. Pokud by tomu tak prý nebylo, klidně by se hned rozešla nejen s Jiřím, ale s kýmkoliv, kdo by se synovi nelíbil.

Dítě pro ni bude vždy na prvním místě. Platí to i pro jejího současného přítele, ředitele nákupu Josefa Wittnera (40). Vstoupil do jejího života tehdy, kdy už skoro nevěřila, že ještě někdo přijde. Snad jí tenhle vztah už vydrží!

Seděla na klíně legendárnímu Francouzovi!

Oblíbeným hercem Michaely byl mimo jiné slavný Francouz Philippe Noiret (+76), známý našim divákům třeba z filmů Stará puška nebo Něžné kuře. Málokomu se podaří, aby si se svým idolem zahrál ve filmu.

Michaela to štěstí měla. Philippe totiž přijel do Prahy ztvárnit roli ve filmu Příliš hlučná samota. Krásná česká herečka tak v mládí prožila splnění svého snu. Ocitla se s francouzskou legendou před kamerou a Philippe si ji dokonce posadil na klín, povídal si s ní a říkal jí „české sluníčko“.

Bývalému manželovi poslala do nebe vzkaz!

Ačkoliv s Jiřím Pomejem prožila Michaela dost krušných let, předcházely jim i ty pěkné. Proto se jí velmi citově dotklo, když její bývalý manžel nejprve bojoval se zákeřnou nemocí a nakonec jí i podlehl.

Bývala by šla Jiřímu na pohřeb, ale bohužel měla pracovní povinnosti. Hrála v představení ve městě vzdáleném 250 kilometrů a časově nemohla účast na posledním rozloučení s Jiřím zvládnout.

Dojemný vzkaz mu poslala na sociálních sítích: „Jirko, děkuju za všechno hezké, ale i za to těžké. Zůstalo mnoho krásného. Odpočívej klidně.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...