Aby lak na nehtech vydržel co nejdéle

Základem je kvalitní lak a podkladová báze. Levné laky většinou dlouho nevydrží, proto je zapotřebí do nich trochu investovat.

Odmastěte nehty

Také vás může zajímat ...

Než si začnete nehty lakovat, nepřeskočte tu nejdůležitější fázi a tím je odmaštění nehtů. Použijte k tomu alkohol, který seženete v každé drogérii i lékárně. Pak vám bude držet lak na nehtech mnohem déle.

Nevynechejte podkladový lak

Bez podkladového laku to ne-půjde. Jeho speciální složení umožní barevnému laku lépe přilnout k nehtu.

Až poté můžete nanést klasický barevný lak. Snažte se nevynechat žádné místo, aby se neměl odkud začít odlupovat. Nikdy ho neprotřepávejte, vytvoří se v něm totiž vzduchové bubliny.

Nezapomeňte na fixaci

Po aplikaci jedné vrstvy podkladového laku a dvou vrstev laku barevného nezapomeňte použít také krycí lak, kterým zafixujete ten barevný.

Po dvou dnech nehty opět přelakujte krycím lakem, tím barvu nejen oživíte, zároveň jí také pro-dloužíte životnost.

Každý den byste také měla použít vyživující olejíček na nehty a nehtové lůžko. Pořiďte si takový, který obsahuje hlavně vitamin E.

Co je zakázáno?

Pokud je to jen trochu možné, na mytí rukou a na nádobí používejte mýdla a takové mycí prostředky, které zabraňují vysušování pokožky.

Většinou je napsáno na jejich etiketě, že obsahují přírodní výtažky, které naopak pokožku zvláčňují a laku neublíží. Nebo si pořiďte takové prostředky, které jsou určeny výhradně pro citlivé ruce.

Zní to sice trošku složitě, vězte ale, že si těchto pár triků stačí osvojit a budete mít výstavní nehty, které vám bude každý jenom závidět. Zase taková věda to ve finále není

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...