Aby make-up odolal horku

Vysoké letní teploty dokážou make-up poničit. Pot, lesklá pleť, obtisknutá řasenka, roztékající se linky, či rozmazaný make-up nikomu na kráse rozhodně nepřidá. Dá se to nějak řešit?

Podklad je důležitý
Než se začnete líčit, použijte nejdříve kvalitní hydratační podkladový krém, který je stejně důležitý jako make-up. Po důkladném vyčištění naneste na obličej slabší vrstvu krému a pokud je to možné, počkejte patnáct minut, až se dokonale vstřebá. Teprve pak začněte s líčením.

Také vás může zajímat ...

Zlehčete make-up Pokud se obejdete zcela bez líčení, máte v podstatě vyhráno, ale ne každá žena si to může dovolit. Aby váš obličej nevypadal v létě jako špatná maska, případně aby ho nezdobily různé skvrny, zvolte lehčí variantu: místo hutných krémových a minerálních make-upů zkuste BB nebo CC krémy, nejlépe s SPF ochranou. Hodí se nejen pro mladou, ale i zralou pleť a pro všechny odstíny.

BB krém výborně hydratuje, chrání pleť proti UV záření a zakryje jemné nedostatky. Vybrat si můžete z různých typů, například antibakteriální, omlazující a podobně. CC krémy o něco lépe kryjí, snadněji si poradí s pigmentovými skvrnami, projasní unavenou pleť. Některé zmírňují i začervenání pleti.

Vaše pokožka tak bude v létě lépe dýchat a buďte šik i ve stoupajících teplotách.

Jak na klasický make-up? Pokud si myslíte, že se bez klasického make-upu neobejdete ani v létě, použijte pod něj vždy podkladovou bázi. Na léto si vyberte spíše matující bázi se silikony, díky lehčí textuře se do pokožky hezky vpije a make-up pak lépe přilne. Naneste množství o velikosti hrášku na celý obličej v tenké vrstvě, rozetřete ji prsty a vpracujte do pleti.

Po nanesení make-upu použijte fixátor ve spreji. Ten kromě fixace make-upu pleti dodá matný vzhled a také ji osvěží a hydratuje.

Můžete ho použít i na případnou úpravu líčení během dne.

Voděodolná kosmetika
Pro líčení očí místo obyčejné řasenky či linky použijte produkty ve voděodolném provedení. To samé platí i pro stíny, tvářenky a pudry. Vlhko totiž umí s těmi klasickými nepěkně zamávat. Místo matných rtěnek použijte na zvýraznění rtů lesk nebo hydratační balzám na rty.

Dobré rady:
Na léto jsou vhodné gelové tvářenky, které vydrží celý den.
Pudr použijte buď transparentní, nebo bronzer, který vám navíc dodá opálený vzhled.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...