Aby vám orchideje dělaly roky radost

Orchidej není náročná, navíc vám může vydržet i několik let, ale musíte vědět, jak se o ni správně starat. Pokud jí nebudete věnovat potřebnou péči, může vám rychle uschnout i zplesnivět

Průhledný květináč

Proč se orchideje prodávají v průhledných květináčích? Protože kořeny rostliny potřebují spoustu světla. Proto orchideje nikdy nepřesazujte do jiného než průhledného květináče. Ve stejném květináči a se stejnou zeminou je můžete ponechat až dva roky.

Zalévání

Orchideje nezalévejte častěji než jednou za pět až sedm dní. V zimních měsících stačí orchidej zalévat jednou za deset dní. Nikdy ji ale nezalévejte shora. Vždy ponořte dno květináče na 5 až 8 minut do vody a pak ho z ní zase vytáhněte, aby orchidej nestála ve vodě příliš dlouho.Mohla by zplesnivět.

Světlo

Rostlina potřebuje hodně světla, proto ji umístěte do nejsvětlejšího pokoje, nejlépe tam, kde máte balkon. Nikdy ji ale nedávejte na přímé slunce ani za sklo. Snadno se spálí.

Teplota

Ve dne potřebuje teplotu mezi 21 a 29 stupni, v noci okolo šestnácti, maximálně sedmnácti stupňů, ne víc.

Přesazování

Když budete orchidej přesazovat, dávejte pozor na kořeny. Oplachováním vodou zbavte kořeny staré zeminy. Také odstraňte suché kořeny. Květinu přesazujte jen do většího květináče, než byl původní.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...