Aby vás atopický ekzém nesvědil

Sůl z Mrtvého moře

Je ideální do koupele. Nesmíte to s ní ale přehánět. Jednou týdně si do koupele s teplou, nikoli však horkou vodou, přidejte hrneček soli.

Také vás může zajímat ...

V koupeli nepobývejte déle než deset či patnáct minut. Místa s atopickým ekzémem nezapomeňte po koupeli promazat vhodným olejem nebo krémem.

Panthenol

Pomáhá nám zejména v létě s popáleninami od sluníčka. Umí totiž zchladit podrážděnou kůži. Skvěle vám však poslouží i v případě, kdy vás ekzém svědí tak, že nemůžete ani spát. Panthenol kůži zklidní a zároveň zregeneruje.

Myrha

Nejčastěji se vyskytuje v masážních olejích. Tato bylina působí antisepticky, a proto je vhodná nejenom pro atopiky, ale i ty, kteří trpí plísněmi nohou. Kromě toho má také silné terapeutické účinky, díky nimž se uvolníte.

Konopný olej

Seženete ho v každé lékárně, na internetu i v obchodě s biokosmetikou. Stačí si postižené místo dvakrát denně potřít tenkou vrstvou oleje a nechat vstřebat. Během týdne po ekzému nebude ani památky

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama