Aby vás netrápily hemoroidy

Heřmánková sedací koupel vám uleví od potíží

Bolí při chůzi, ještě víc potrápí při dlouhém sezení. Hemoroidy ponejvíce trpí lidé se sedavým způsobem života. Nejde však o nemoc nenapravitelnou. Občas stačí babské rady a bylinky.

Existují dva typy hemoroidů. Vnější hemeroidy se objevují okolo konečníku, a proto jsou viditelné. Většinou se projevují tak, že svědí a pálí. Druhý typ hemoroidů se objevuje uvnitř konečníku a kromě zácpy způsobuje krvácení. Trpí jimi lidé, kteří mají nadváhou.

Také vás může zajímat ...

Léčivý muškátový oříšek

Bojovat se dá s oběma typy. Nastrouhejte si čtvrt lžičky muškátového oříšku a nasypejte ji do sklenice vlažné vody. Vypijte sklenici najednou. Opakujte každý den po dobu jednoho týdne.

Mast z aloe

Uřízněte si jeden list z rostliny zvané aloe vera, rozřízněte ho a následně z něj vymačkejte všechnu šťávu. Gel pak naneste na tamponek a potřete si jím postižené místo. Aloe vera má totiž silné hojivé účinky, a tak si dokáže poradit i s hemoroidy.

Vystačíte si i s ledem

Není nad obyčejný led. Pokud si doma nepěstujete aloi vera, můžete místo ní použít led. Kostku si přiložte ke konečníku a počkejte, dokud se úplně nerozpustí. Tak zamezíte tomu, aby vás hemoroidy pálily nebo svědily.

Potřebujete vlákninu

Každý den byste měli sníst kousek ovoce, zeleniny i celozrnného pečiva. Obsahuje totiž spoustu vlákniny, která podporuje zažívání a tím i zdravou stolici. Kromě toho zařaďte do svého jídelníčku oříšky, luštěniny, rýži a semínka.

Zahřejte se čajem

Na přípravu odvaru budete potřebovat 15 g listů kopřivy dvoudomé, 10 g pampelišky, 30 g řebříčku lékařského a 30 g natě jablečníku obecného. Všechny bylinky nadrtťe v hmoždíři a jednu lžičku směsi nasypejte do půl litru vody.

Pak přiveďte k varu a následně dvě minuty vařte. Odstavte odvar z plotny a ihned vylouhujte. Ještě teplý popíjejte během celého dne.

Pomohou i kapky

Kaštanová tinktura je skvělým pomocníkem proti hemoroidům. Nastrouhejte si třicet až třicet pět kaštanů nebo je v mixéru rozemelte nadrobno. Přesypejte je do uzavíratelné sklenice a zalijte je vysokoprocentním alkoholem.

Kaštany musejí být zcela ponořené. Sklenici uzavřete a následně nechte tři týdny macerovat. Každý den tinkturu promíchejte. Nakonec sceďte. Užívejte třikrát denně patnáct kapek.

Sedací koupel

V pěti litrech vody nechte deset minut vařit pět čajových lžiček heřmánku a pět čajových lžiček měsíčku lékařského. Vodu nechte trochu vychladnout a pak se do odvaru na patnáct minut posaďte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama