Aby vás záda už víc nebolela

Trpíte-li na bolesti zad, vyzkoušejte si naše rady, které vám uleví a díky kterým pro vás už pohyb nebude noční můrou.

Nebojte se lehkého cvičení

Jakmile vás bolest přepadne, neuléhejte do postele. Věřte tomu, že znehybnění a další zatuhnutí vašim svalům a páteři nijak neprospěje. Vyzkoušejte mírnou formu cvičení počínající pomalou chůzí, nebo lehké protažení, vše ale s největší opatrností. Pohybu se vyhněte pouze pokud máte skříplý nerv, v takovém případě navštivte raději lékaře.

Obklady, které vám uleví

Také vás může zajímat ...

S bolestí zad vám pomohou také teplé nebo studené obklady. Každý by si měl vyzkoušet, co je pro něj příjemnější a co snáz odstraní bolest. Obecně platí, že chladová terapie funguje lépe při zánětech a přispívá ke snížení otoku, zatímco teplo (například z termoforu nebo horké koupele) pomáhá při snížení svalového napětí a křečí.

Plavání vám vrátí kondici

Jedním z nejlepších sportovních aktivit je pro vaše záda bezpochyby plavání. Ve vodě odlehčuje zátěž, kterou musí páteř každý den nést, a současně je u tohoto sportu minimální riziko zranění svalů.

Dávejte však pozor na styl plavání s krkem vystrčeným nad hladinu, který neúměrně zatěžuje krční páteř.

Správný postoj je základ

Většina lidí bez rozdílu věku a pohlaví má tendence se hrbit. Pokud chcete udržet svoje záda zdravá, zaměřte svou pozornost na váš běžný postoj.

Při pohledu do zrcadla s největší pravděpodobností zjistíte, že máte jedno rameno mírně vychýlené (například z nošení kabelky nebo z práce s počítačovou myší). Narovnat záda, správný postoj a držení těla vás dokonale naučí například na lekcí pilates.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...