Aby zuby bílé byly

Žádná běžná pasta bez přidané chemie vám zuby vybělit nedokáže. Proto raději vsaďte na čistou přírodu.

Většina běžně dostupných zubních past dokonce zubní sklovinu ničí. Důležité je ale rovněž vybrat ten správný zubní kartáček. Obecně platí pravidlo, že čím měkčí, tím je samozřejmě lepší.

Také vás může zajímat ...

V dnešní době však seženete i přírodní kartáčky na zuby, s jemnými nylonovými štětinkami, které vaše zuby nepoškodí. Nemusíte však kartáček používat vůbec, úplně stačí na prst nanést trochu kokosového oleje a zuby si vyčistit právě takto.

Kokosový olej se však nedoporučuje používat každý den. Metody proto střídejte. Jednou použijte olej, podruhé třeba banán. Jak na to?

Zubní pasta zuby nevyčistí

Mnozí stomatologové se shodují, že samotná zubní pasta je vám prakticky k ničemu. Pouze vám zpříjemní samotné čištění a osvěží dech. Navíc obsahuje parabeny, rozpouštědla i agresivní konzervanty.

Sice vás na životě neohrozí, přesto byste měla dát přednost přírodě. Oproti zubnímu kartáčku a pastě toho zvládne mnohem víc.

Vybělte je banánem

Nejenže banán skvěle chutná, ale také vám bude skvělým pomocníkem při bělení zubů. Kouskem vnitřní strany banánu si čistěte zuby alespoň dvě minuty.

Díky draslíku, hořčíku a manganu, jež se do zubů díky tření dostávají, bude váš chrup po pravidelném čištění o několik odstínů bělejší.

Kurkuma léčí!

Jste zvyklá používat kurkumu do nejrůznějších pokrmů? Zkuste ji využít i jinak. Zapomeňte na to, že kurkuma vše barví do žluta, právě naopak. K tomu regeneruje dásně a zuby.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...