Vždy toužila po vztahu, kde létají talíře vzduchem

Vše nasvědčuje tomu, že si pod vedením svého milovaného manžela nikdy nikde nezahraje.

Herečka Lenka Termerová (73) si postěžovala, že ji manžel nechce obsazovat do svých projektů, aby jí ostatní nemohli vyčítat protekci. My jsme ale vypátrali, že všechno může být úplně jinak.

Také vás může zajímat ...

Sympatická Lenka Termerová (73) je u fanoušků zapsaná především jako skvělá seriálová herečka. Ať už se budeme bavit o kdysi tak úspěšném cyklu Žena za pultem nebo o Rodinných poutech, ve kterých hrála Jiřinu Rubešovou.

V seriálech se pohybuje celá rodina

Navíc se v seriálovém prostředí pohybuje celá její rodina. Lenčin manžel Moris Issa (75) několik let režíroval diváky velmi oblíbenou Ordinaci v růžové zahradě 2 a jejich syn Filip Issa (42) se zase podílel jako střihač a konečné podobě mnoha dílů.

I proto je přinejmenším podivné, že si Lenka jako ostřílená seriálová herečka nezahrála v projektech, které měl pod svou režisérskou taktovkou její manžel.

Sama Termerová to vysvětlovala tak, že Moris nechce, aby se říkalo, že má jako jeho manželka protekci. My jsme ale vypátrali, že všechno mohlo být tak trochu jinak.

Manžel není konfliktní typ

Herečka se totiž už kdysi svěřila novinářům, že jí vždy imponovaly typické italské domácnosti, kde vzduchem létají talíře. Jenže jako z udělání její manžel není konfliktní typ a o spory u rodinného krbu vůbec nestojí.

Když ho prý Lenka občas poprosí, aby se s ní pohádal, tak jí jen laskavě napomene: „Termerová, nebuď hysterická.“ Je tedy docela dobře možné, že režisér nechce, aby se tyto jejich debaty přesunuly z domova na plac. Nejspíš nestojí o to, aby členové natáčecího štábu věděli, že Lenka touží po konfliktech a hádkách.

Rodiče si z ní dělali legraci

A protože herečka přání svého manžela vždy respektovala, objevila se v Ordinaci až když v ní její manžel jako režisér skončil. Ostatně, nebylo to poprvé, co musela Termerová kvůli svému milovanému povolání leccos vytrpět.

Vždyť už počátky její umělecké dráhy byly pěkně krušné. Lenka se totiž jako dospívající dívka musela vyrovnat s tím, že jí rodiče nevěřili, když se rozhodla pro herectví. „Dělali si ze mě pořád legraci, nebrali to vážně, mysleli, že mě to časem přejde,“ přiznala dokonce před časem herečka.

Brzy všem vytřela zrak

Termerová se ale naštěstí nenechala odradit a podala si přihlášku na DAMU. Ani tehdy to však rozhodně neměla jednoduché. Z Lenky si totiž utahoval i její bratr, který tehdy studoval práva. Smál se a tvrdil, že jeho sestra studuje kotrmelcovou školu.

Rodiče zase byli přesvědčeni, že plachá Lenka nemá na herectví povahu, a že v tom na první pohled tvrdém hereckém světě nedokáže prorazit.

My ale dnes víme, že netrvalo dlouho a Lenka všem vytřela zrak. Hned po škole získala angažmá v ostravském divadle a dokázala, že je pro své vysněné povolání ochotná leccos obětovat.

Najednou tu byl obrovský problém

Vždyť v té době už byla vdaná za svého spolužáka režiséra syrského původu Morise Issu. Protože se mladým manželům brzy narodil syn Filip, musela Lenka řešit obrovský problém. Zatímco Moris byl pracovně vázaný v Praze, ona zůstala i s malým synkem v Ostravě.

Rodina tak bývala pohromadě jen o víkendech, což se naštěstí na jejich vztahu nijak výrazně nepodepsalo. Již tak složitá situace se ale zkomplikovala, když Filipovi začalo škodit typické ostravské ovzduší.

Protože měl problémy s průduškami, musel změnit prostředí. V té době šla naštěstí Lenčina maminka do penze, takže se malý Filip přestěhoval k babičce do Hradce Králové.

Pochopila, že takhle to dál nepůjde

Následující dva roky byla Termerová téměř neustále na cestách. Jakmile měla volno, hned odjela za synem. Pak ale herečka pochopila, že to takhle dál nepůjde a dala v ostravském divadle výpověď. Odstěhovala se za manželem do Prahy a začala novou etapu svého života.

„Konečně jsme začali žít jako normální rodina,“ vyprávěla později Lenka. Když se pak manželům v roce 1981 narodila dcera Martha Issová (39), byla herečka na vrcholu blaha. Vytoužená holčička přišla na svět do podstatně klidnějších podmínek, než její starší bratr, takže si všichni užívali rodinné pohody.

Přišli by o rodinnou pohodu?

Z toho všeho je zřejmé, že Termerová musela v uplynulých letech hodně vytrpět, aby se mohla věnovat herectví. I proto je velká škoda, že ji Moris jako režisér nechce obsazovat. Vždyť doma jim to nejspíš stále klape a tak by se dalo předpokládat, že by se shodli i na place.

Jenže Issa ví nejspíše své a dokonce je docela dobře možné, že se obává, aby jejich manželskou souhru nenarušily hádky, které by během spolčené práce mohly nastat.

Stres a trápení si nehodlá pustit do života

Když se Lenka Termerová před více jak deseti lety dozvěděla, že onemocněla rakovinou, byla pochopitelně v šoku. Rychle se ale musela s touto skutečností vyrovnat, protože nastal kolotoč vyšetření a ona musela dělat spoustu důležitých rozhodnutí.

Jakmile jí lékaři nasadili hormonální léčbu, odstěhovala se herečka na chalupu a do Prahy jezdila jen na natáčení a divadelní představení, ve kterých hrála. Z celého srdce totiž toužila být v přírodě. Stále prý jezdila na kole a doufala, že tuto zákeřnou chorobu dokáže porazit.

My už dnes víme, že se to Lence povedlo. A to nejen díky skvělé péči lékařů, ale i díky její velké osobní statečnosti a pomoci dětí a přátel. Ti všichni jí totiž dodávali odvahu, zvali do divadel na svá představení, nosili knihy a léky proti nevolnostem.

Není divu, že je jim Termerová dodnes vděčná a že už dávno pochopila, jak moc je důležitá psychická pohoda, a že žádné trápení nestojí za to, aby si s ním lámala hlavu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama