Africký zázrak pro vaši pokožku

Marulový olej používají ženy po celém světě. Má všestranné využití a ke všemu se dnes dá snadno sehnat v každé větší drogerii.

Dlouhou tradici má ovšem především v jižní a západní Africe, kde ho ženy využívají při každém zkrášlovacím rituálu. V suchém a horkém prostředí jim pomáhá udržovat pokožku hebkou a vyživenou.

Také vás může zajímat ...

Ovoce z Afriky

Když zralé žluté ovoce z marulovníku namibijského spadne na zem, napíchnou se tyto plody kozím rohem a z tekutiny se vyrobí víno. Zbylé peckovice se pak několik měsíců suší a následně se jedna po druhé ručně rozbíjejí o zem. Ze skořápky se vyloupnou jádra, z nichž se lisováním zastudena vyrábí olej.

Co dokáže?

Tento vzácný olej je skvělým sérem, které vyživuje a hydratuje všechny typy pleti. Během slunečných dní chrání vaši pokožku před UV zářením. V noci ji zase zklidňuje a také má hojivé účinky.

Jistě oceníte i jeho schopnost vyhlazovat jemné vrásky a uchovávat mladistvý vzhled pleti. Díky tomu, že podporuje tvorbu kolagenu v tkáních, zlepšuje i její elasticitu. Zkrátka dokonalý pomocník.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...