Akné po padesátce

Je známo, že akné netrápí jen dospívající děti, ale i dospělé muže a ženy. Jak s ním ale bojovat, když nic nezabírá?

Pupínky, vyrážka, hnisající vředy, to vše vás může potrápit v kterémkoli věku. Nezáleží na tom, zda vám je patnáct nebo pětašedesát. V dospělosti se však s akné bojuje mnohem hůř. Co byste tedy měli rozhodně na akné vyzkoušet?

Také vás může zajímat ...

Správná kosmetika

Možná používáte špatnou pleťovou péči. Mastnější kosmetické přípravky a denní či noční krémy pro mastnou pleť mohou způsobovat vyrážky i zvýšený výskyt pupínků. Proto se snažte používat kosmetiku, která má neutrální pH, což znamená 5,5 anebo nižší.

Nikdy si pupínky nemačkejte

Mačkáte si pupínky? Každý dermatolog vám potvrdí, že mačkání pupínků má výrazný podíl na zhoršení stavu pleti. Nedělejte to, anebo to alespoň přenechejte odborníkům a zajděte si na kosmetiku.

Slunce podpoří zánět

Není výjimkou, že se vám pleť často zhoršuje zejména u moře. Je to dáno tím, že je častěji a intenzivněji vystavena slunečním paprskům. Přestože se vám může zdát, že stav pleti se díky opálení a slané vodě zlepšuje, opak je pravda. Sluníčko totiž uzavře vývody mazových žláz, kvůli čemuž následně vznikají záněty.

Stres vše zhoršuje

Nestíháte v práci ani doma, nemáte čas se pořádně najíst, natož pečovat pravidelně o svou pleť? Pak je vaše pleť znečištěná.Pomoci jí můžete tím, že se přestanete tolik stresovat. Začněte cvičit jógu a pravidelně jezte. Také nezapomeňte každý večer pleť poctivě odlíčit a hydratovat..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...