Alena Šeredová – To se Šeredce povedlo! Pana Fiata by chtěla každá

seredova nasi

Plakala, nespala, ale nikdy by nevěrníka nevzala zpátky. Alena Šeredová (42) se rozvedla a našla si prince z pohádky. Česká Alenka si z Itálie udělala svou říši divů.

Šeredko. Tak jí říkaly děti, když byla malá. Nebylo to spravedlivé, protože Alena už jako holčička byla nádherná, žádné ošklivé káčátko, ze kterého teprve vyroste labuť. Podobu zdědila po mamince. Před objektivem fotoaparátu se natřásala a naparovala od holčičích let, bylo vidět, jak moc ji to baví. Vlohy pro modeling zkrátka nezapřela.

Také vás může zajímat ...

Mezi ostatními vyčnívala z davu, a to i kvůli výšce, z níž měla v dětství velké komplexy. „Na základce a na gymplu jsem byla nejvyšší, dokonce jsem kvůli tomu nešla do tanečních, jak jsem se styděla. Nechtěla jsem nosit podpatky, pak jsem zase měla období, kdy jsem nosila šíleně vysoké, prostě z extrému do extrému,“ vzpomíná Alena Šeredová na „telecí léta“. Dlouhé vlasy nosí odjakživa.

„Na kluka jsem byla jenom jednou, to bylo v době, kdy máma ležela delší dobu v nemocnici a tátu nebavilo mě denně česat, tak mě nechal ostříhat,“ vypráví Alena a pokračuje: „Poslední čtyři roky mi vůbec vlasy nerostly, to až teď. Takhle dlouhé jsem je snad nikdy neměla. Mám pocit, že jsou i zdravější,“ raduje se modelka. Občas si prý přála mít kadeřníka za manžela.

Teď už o to pravděpodobně nestojí, sehnala si lepší partii. Úctyhodných 181 centimetrů vysoká tmavovláska a 1. vicemiss České republiky z roku 1998 vybojovala v témže roce na Miss World úžasné čtvrté místo, lepší než ona byla jen Táňa Kuchařová (32), která celosvětovou soutěž krásy vyhrála.

„Šeredka“ v sobě ovšem objevila i komediální talent a časem se stala hvězdou italských televizních pořadů, v roce 2002 byla vyhlášena coby objev italské televize. Získala italské občanství, Italové ji zbožňují nejen díky „italskému“ vzhledu, ale i pro srdečnou a optimistickou náturu.

Je s ní prostě legrace.

Do Prahy na klobásy

Když například v agentuře zjistí, že Alena přiletí do Prahy, hned jí říkají: „To bys mohla něco nafotit.“ Odpovídá: „Hele, ne, půjdu s mámou a tátou na pivo a na tatarák a druhý den budu nafouklá.“ Ano, to není omyl, takhle odpovídá modelka agentuře. Brunetka miluje poctivou českou kuchyni. „Mám jídlo ráda, hlavně takové ty prasárny,“ směje se.

„Nejedu do Prahy, abych si dala dýňový krém a salát, to si udělám doma. Jedu sem ke stánku na klobásy a pražskou šunku.“ Budete se divit, ale těstoviny Aleně v Itálii nechutnají. „Italové do nich dávají většinou jen rajčatovou omáčku, to už si, paradoxně, radši zajdu vPraze do italské restaurace, kde je dělají i s česnekem a smetanovou omáčkou. A vůbec, omáčky miluju!

Třeba kulajdu, zelňačku, gulášek mám ráda, nebo klidně i buřtguláš.

Když za námi do Itálie přijede mamina, vykoupí řeznictví a vaří a vaří… Já si to pak všechno zamrazím,“ popisuje.

Gulášek i buřtguláš

Miluje náš chleba a paštiku Májku, té si pokaždé veze kufr. Záhy po vítězství v soutěži krásy se vypravila za prací do Itálie, aniž tušila, že tam už zůstane. V červnu 2011 se ve vyšehradské bazilice provdala za dlouholetého přítele Gianluigiho Buffona (42) řečeného Gigi, italského fotbalového brankáře číslo jedna. Hlídá totiž svatyni reprezentace.

„Na Italech mě bavilo, jak živě gestikulují, jak emotivně mluví. Takový způsob komunikace mi byl vždycky blízký a v Čechách mi u lidí chyběl. Teď, po letech života v této zemi, se přiznám, že mi to věčné rozhazování rukama už leze trochu na nervy a naopak si užívám náš český klídek,“ usmívá se žena, která si na českého expřítele, bývalého moderátora a současného PR manažera Bořka Slezáčka (52) asi moc často nevzpomene.

Plakala a nespala

Gigi na svatbě šetřil, mínily novinové titulky, když se ukázalo, že bazilika byla zdobena jen bílými květinami, nevěsta si neoblékla šaty věhlasné značky, ale vdala se v jednoduchých bílých šatech s vlečkou. Dokonce prohlásila, že v Paříži se jí jedny šaty líbily, ale byly nemístně drahé. Za skromnost nebyla tiskem pochválena, naopak, pozastavoval se nad tím, proč drahou róbu ženě Gigi nedopřál.

Kritizována byla i hostina v hotelu Kempinski, které se účastnilo asi šedesát lidí – což novinářům připadalo málo. Manželství působilo šťastně, zvlášt poté, co se narodili synové Louis Thomas (12) a David Lee (10). Ale nevydrželo věčně, rozpadlo se v roce 2014. „Rozvod je životní prohra, trochu se za to stydím,“ prohlásila šarmantní tmavovláska v době, kdy bylo po všem.

Odhalila nevěru a nedokázala ji odpustit. „Jasně že jsem bulela. Nespala jsem a takové ty klasické věci. Ale na druhou stranu bych v životě o toho chlapa nebojovala, i kdyby se třeba vrátil, už bych ho nechtěla. Prostě jsem věděla, že to skončilo,“ prohlásila hrdě. Chovala se natolik důstojně, že rozvod syny nezasáhl tolik, jak by mohl, kdyby se rodiče hádali a křičeli na sebe.

Přesto Šeredová nevěří, že chlapce otcův odchod nebolí. „Někteří rodiče sice říkají, že pro děti to bylo v pohodě, ale buďto je to kec, nebo na to ještě nepřišli,“ míní pražská rodačka. Žena jako ona dlouho sama nezůstane. Alena si nového partnera vybrala ještě ke všemu tak, aby nevěrnému exmanželovi vytřela zrak. Kdo je ještě bohatší než Gigi? Na to je jednoduchá odpověď. Pan Fiat.

Ve skutečnosti se jmenuje Alessandro Nasi a vypadá jako pohádkový princ, a pohádky také obvykle mívají šťastný konec. Dědice automobilového impéria Fiat Alessandra Nasiho představila kráska rodičům v létě roku 2015. Patrně to s ní nemá lehké – a za to může poděkovat Buffonovi. „Nikdy jsem neměla směrem k mužům příliš mnoho iluzí,“ tvrdí modelka.

„A teď se můj vztah k nim ještě více změnil. Můj současný partner to má všechno mnohem složitější. Nic mu neprojde. Pro mě má smysl jedině partner, který je perfektní. Pořád mu říkám: Přišel jsi prostě v blbou dobu.

Ale je to hrdina,“ pochvaluje si Alena současný vztah.

seredova nasi

Šikulka Nasi

Alessandro pochází z Turína, ale vyrůstal v New Yorku. Do rodné Itálie se vrátil, aby tu studoval ekonomii. A jak se nedávno ukázalo, šikovný je Alessandro nejen na poli podnikání, ale i v jiných, choulostivějších oblastech. Letos v zimě se šťastná kráska, už jedenačtyřicetiletá, pochlubila báječnou novinkou: Čeká miminko se svým italským miliardářem! „V červnu k nám přiletí čáp!

Nebo to bude vrána? Kdo ví. Už teď je to ale naše láska a moc se všichni těšíme,“ oznámila. „Bylo velké štěstí potkat muže, kterému je čtyřicet a věkově si tedy vyhovujeme, a nemá špatnou zkušenost z minula, není rozvedený a nemá děti. Je totiž rozdíl, jestli má děti z předchozího manželství muž, nebo žena. My ženy máme poněkud soutěživou povahu,“ dodává.

V nynějším období je jí číslo, které ukáže váha, úplně lhostejné, což vyplývá z jejích slov: „Když vařím pro sebe a svého přítele, vždycky mu nandavám stejnou porci jako sobě, a někdy se stává, že po něm se slovy: Už nebudeš? ještě dojídám. Prostě mi chutná,“ směje se šťastně.

Možná je skutečně pravda, že pozitivní povahy přitahují pozitivní události.

Nadšení jí nechybí

„Druhé manželství je prý vždy lepší,“ soudí Alena s optimismem. Třeba bude i svatba, Alessandro žádnou ještě nezažil, a tak by poznal něco nového. „Alessandro mě miluje,“ říká Alena. „A hlavně má hrozně rád i moje kluky a věnuje se jim.

Kdybych na tom našem rozvodu s Gigim chtěla najít něco pozitivního, tak to, že dnes mají synové ve svém životě více lidí.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...