Alergie a astma v době koronaviru

Alergie
Pylová sezona je v plném proudu a alergiky trápí obvyklé potíže.

Mnozí mohou zaměnit příznaky alergií za symptomy koronavirového onemocnění, projevy alergie se však od projevů COVID-19 liší. Koronavirus se projevuje nejčastěji horečkou, kašlem či dušností, zatímco při sezonní alergii vyšší teplota, dušnost či suchý kašel nebývají. Pro ni jsou naopak typické rýma, ucpaný nos a kýchání.

Také vás může zajímat ...

Alergie mohou ale někdy být spouštěči astmatu a dušnosti, která je u COVID-19 častým příznakem.

Astma
Současná pandemie koronaviru neohrožuje astmatiky více ostatní, je ale důležité dodržovat léčbu. Základní podmínkou je, aby astmatici dodržovali předepsaný léčebný režim, dávky léků a preventivní ochranná opatření – nošení ochranných pomůcek, dezinfekce rukou a povrchů či omezení kontaktu s jinými lidmi.

Pokud by stav nemocného s astma nebyl stabilní, je třeba vše konzultovat telefonicky s ošetřujícím odborným lékařem. Po domluvě s ním je vhodné odložit pravidelné preventivní kontroly a mít zajištěný dostatek léků.

Zda je dušnost příznakem astmatu, nebo koronaviru, odhalí lékař.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...