Aloe vera: rostlina se zázračnými účinky

Dnes už tuto rostlinku mnozí z nás pěstují doma v květináči. Určitě se to vyplatí! Díky svým léčivým účinkům je hojně využívána v kosmetice i medicíně. S jakými potížemi vám pomůže?

Detoxikace těla

Také vás může zajímat ...

Domácí likér z aloe posílí imunitu a pročistí organismus. Jak na to? Smíchejte 500 g medu, 700 ml červeného vína, 100 ml lihu a 300 g rozemleté dužiny z listů aloe vera. Dejte vše do tmavé láhve, uzavřete a za pět dní sceďte. Následně užívejte čajovou lžičku jednou denně po dobu maximálně tří týdnů.

Zatočí s mastnou pletí

Smíchejte dužinu aloe vera s alpou a pár kapkami citronu. Vzniklou směs používejte jako účinnou pleťovou vodu vhodnou na mastnou a aknózní pleť.

Na ekzémy a opary

Při pravidelném potírání dužinou nebo přikládání celého seříznutého listu se velmi rychle zbavíte i těchto kožních potíží. Nejlepší je dužinu rozmixovat a uchovávat v lednici na později.

Vyhlazuje vrásky

Gelem z listů můžete také potírat čistou pokožku. Nechte jej zcela vstřebat a až poté použijte pleťový krém. Pokožka bude hladká a vláčná, dokonce se zmírní viditelnost vrásek.

Silnější vlasy

Šťávu z aloe vera smíchejte s bílým vínem a tento roztok vtírejte několikrát týdně do vlasové pokožky. Posílíte tak vlasové cibulky a zabráníte vypadávání vlasů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...