Americké brusinky mají blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky, správný český název je klikva velkoplodá, jsou blízkými příbuznými našich brusinek. A přestože se jim nejvíce daří ve státech na severu USA, oblíbili si je v poslední době i naši zahrádkáři.

Pomáhají zamezit infekcím Jejich keříky vhodné k výsadbě jsou dostání v každém zahradnictví. A pokud je již na své zahrádce máte, nastává právě teď doba jejich sklizně. Věřte, stojí to za to. Vždyť brusinky díky své látce proantokyanidinu pomáhají předcházet růstu plicních a střevních rakovinotvorných buněk.

Také vás může zajímat ...

Brusinky rovněž dokáží z a b r áni t škodlivým bakteriím v usazování na sliznicích vnitřních orgánů.

Proto jsou výborné jako prevence při zánětech močových cest.

Upravují hladinu cholesterolu Sušené plody brusinek jsou výborné i při podpoře léčby žaludečních vředů nebo parodontózy, protože ničí bakterie v ústech. Brání tak vytváření zubního plaku a ústním infekcím.

Plody brusinek obsahují i velké množství flavonoidů, díky nimž fungují jako prevence před srdečními chorobami. Pozitivně také ovlivňují hladinu cholesterolu, zamezují enzymům ve zužování tepen a tím podporují krevní oběh.

Z čerstvých plodů si doma můžete vyrobit džemy, protlaky, kompoty i čaje. Velmi populární je i brusinkový džus, který se používá do studených míchaných drinků nebo teplých nápojů. Dejte si sušené brusinky Čerstvě sklizené plody brusinek mají tu výhodu, že vám díky své dlouhé trvanlivosti vydrží v lednici až tři měsíce, v mrazáku pak jeden celý rok.

A i když nemáte brusinky na zahrádce, nemusíte zoufat. Sušené jsou k dostání v obchodech po celý rok.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...