Andalusie: jižní kráska Španělska

Bělostné pláže Costa del Sol a sladké víno z Málagy

Nejjižnější část této krásné země vás uchvátí nádherným mořem, skvělým jídlem, maurskou architekturou, přívětivostí obyvatel a žhavými rytmy flamenca.

Hlavního města Andalusie Málaga je krásné. Určitě nepřehlédnete středověkou pevnost Gibralfaro odkud je krásný výhled na město. Alcazaba je původně starobylá římská pevnost a za vidění stojí i zbytky římského divadla, katedrála či náměstí Plaza de Merced.

Také vás může zajímat ...

Dalším skvostem je Granada, jejíž nejbohatší historie spadá do období arabské nadvlády. Nejvyššími body města jsou palác Alhambra se zahradami Generalife a na protilehlém kopci ležící stará arabská čtvrť Albaycín.

Pod nimi se rozkládá historické centrum města, seskupené okolo katedrály. Staré městské centrum kolem katedrály je bludištěm úzkých jednosměrných uliček.

Ještě trochu historie

V Córdobě najdete zajímavou katedrálu – mešita a komplex Alcázar. Turistickou atrakcí se stala Calle de las Flores (Květinová ulička). Nachází se v židovské čtvrti města a jedná se o typickou úzkou uličku, která ústí na malé náměstíčko s balkóny plných voňavých květin.

Sevilla je vyhlášená velkolepou gotickou katedrálou a maurskou věží La Giralda. Zavítejte i do Cádizu, projděte se starým městem po obvodu opevnění, Prohlédněte si Starou a Novou katedrálu, věž Tavira a bránu Tierra.

Hlavní je koupání

Především pláže na Costa del Sol, nebo-li pobřeží Slunce jsou nádherné, bělostné oblázkové pláže kontrastují s průzračným mořem. Nejjižnější část španělského středozemního pobřeží je známá především svými prestižními letovisky Marbella a Estepona plnými luxusních vil.

Jsou zde ale i levnější lokality jako Mijas nebo Bemaldena. Možná ještě lepší je koupání na pobřeží Atlantiku poblíž města Huelva. Jsou zde písečné pláže s pozvolným přístupem do vody. Moře tu bývá překvapivě teplejší než to Středozemní.

Ani hotely oblast obsypaná není a dá se bydlet v kempech nebo v útulných vesničkách.

Výlet na Gibraltar

Ten byste si rozhodně neměli nechat ujít. Prohlédnete si britskou kolonii, projdete městem a místními minibusy se vydáte na skály Gibraltaru. Zajímavý přírodní zážitek budete mít i při návštěvě města Rondy.

Silueta městečka nad vysokou propastí a překrásným kamenným mostem, je nezapomenutelným zážitkem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama