Ani infarkt ho nedonutil zvolnit

Své manželce zařídil módní butik, neúspěšné podnikání jim však způsobilo obrovské dluhy

Petr Rychlý (54) je mezi kolegy známý tím, že nedokáže odpočívat. V minulých letech dokonce pracoval tolik, že si přivodil vážné zdravotní komplikace. Ani to ho však nedonutilo zvolnit.

Populární bavič a moderátor Petr Rychlý (54) se před televizními kamerami začal objevovat na konci osmdesátých let. Tehdy si zahrál v seriálu Chlapci a chlapi a hned nato přišly zábavné pořady, které se nadlouho staly Petrovou doménou. Objevil ho Jiří Lábus Sám Rychlý řekl, že jeho talent vydávat různé zvuky objevil už kdysi v hospodě Jiří Lábus (70).

Také vás může zajímat ...

To tehdy odstartovalo Petrovu televizní kariéru, mimo jiné v zábavné show Natoč to! Na televizních obrazovkách se tak brzy zabydlel jako bavič.

V roce 2005 se ale z této škatulky vymanil, když nastoupil do seriálu Ordinace v růžové zahradě.

První manželství skončilo rozvodem

Zpočátku měl odehrát jen pár epizod jako jedna z vedlejších postav, domýšlivý frajírek a lovec žen doktor Čestmír Mázl. V této roli všechny diváky překvapil. Zahrál Mázla tak přesvědčivě, že se z něj brzy stala jedna z hlavních postav celého seriálu a dnes je nejdéle sloužícím hercem v tomto projektu. Jeho postava a její rodinné peripetie diváky totiž stále baví.

Zatímco na obrazovkách prožívá primář Mázl velmi zapeklité rodinné situace, o soukromí jeho představitele toho vlastně moc nevíme. Snad jen to, že má z prvního manželství s herečkou a dabérkou Pavlou Vojáčkovou (55) dva syny, Ondřeje (27), který je také herec, a Matěje (30), který pracuje jako reportér.

Ačkoli jsou Pavla Vojáčková a Petr Rychlý stále přátelé, nemají na rozvod příliš pěkné vzpomínky. Zvlášť Pavla stále nemůže zapomenout na hádky, které toto období doprovázely. „Někdy se nám hádky přenesou i na jeviště, a to je pak špatně.

Musíme si na to dávat pozor,“ prozradil tehdy Rychlý, který jinak o své bývalé ženě skoro nemluvil.

Otevřeli si obchůdek s módou

Pavla nejspíš dlouho doufala, že se k ní Petr časem zase vrátí. Ten se ale zamiloval do bývalé tenistky Jany Pospíšilové (50), kterou si v roce 2006 vzal a s níž navíc zplodil syna Petra (14). Spolu s dcerkou Denisou, kterou vyženil, je tedy dnes hrdým otcem čtyř dětí. Po rozvodu musel herec platit alimenty, a tak se poněkud neuváženě v roce 2011 pustil do podnikání.

Spolu s manželkou Janou si na Václavském náměstí otevřel butik s módou. Pro Rychlého bylo podnikání dobrým způsobem, jak se odreagovat od své profese. Zároveň ale zdůrazňoval, že od herectví zběhnout nehodlá. Už tehdy měl ale oprávněné obavy, že se nemusí dostavit úspěch.

Přesto dokázal o tomto důležitém životním kroku žertovat.

Podnikání ho přivedlo do maléru

„Konečně jsem zjistil, jak ženy uspokojit, hadry, hadry a zase hadry,“ říkal tehdy Rychlý s úsměvem. Pak ještě vysvětloval, že zatímco on miluje svou ženu Janu, tak jeho Jana miluje Itálii a její módu. „Tak abych si ji udržel, musel jsem pro ni něco vybudovat,“ prozradil svou motivaci. Již brzy se bohužel ukázalo, že obchůdek nebude vydělávat tak, jak si Rychlý a jeho manželka představovali.

Po krátkém čase se herec dostal do statisícových dluhů, které dlouho splácel a ještě v roce 2016 neměl zdaleka vyhráno. Tehdy ale prozradil, že už vidí světlo na konci tunelu: „Ještě asi sto tisíc a bude to!“ Svého času se dokonce spekulovalo, že Petr bude muset kvůli finančním potížím prodat vilu v Kostelci u Křížku.

Z toho ale naštěstí sešlo.

Ordinace ho živí už patnáct let

V těch těžkých chvílích si Petr jistě uvědomoval, jak důležitá je jeho herecká , a zvlášť ta v seriálu. „Dobrá zpráva pro moji banku je, že Rychlý bude splácet dál, protože seriál Ordinace pokračuje,“ vyprávěl se slyšitelnou úlevou, když zjistil, že ani v dalších letech nehodlají scenáristé roli Čestmíra Mázla vyškrtnout.

Není divu, vždyť stále populární Ordinace v růžové zahradě mu zajišťuje slušný příjem už patnáctlet. „I moje žena zjistila, že je dobré zůstat u toho, co umíme. Takže se vrátila na tenisové kurty, kde trénuji děti,“ řekl tehdy Petr. Aby zaplatil ohromné dluhy, pracoval snad ještě víc než dřív. Takové nasazení si však pochopitelně brzy vybralo svou daň.

Nakonec doplatil na to, že dlouhodobě přetěžoval organismus.

To ho nakonec dostalo až na operační sál, kde musel podstoupit angioplastiku.

Bylo mu zle a cítil velikou únavu

Přitom vše začalo,jako docela banální onemocnění. Když Petr v roce 2012 slavil narozeniny, přivezli mu kamarádi těžký kameninový gril. Rychlý ho prý uchopil levou rukou, ačkoli je pravák, a tak měl po chvíli pocit, že si namohl sval. „Chvíli mě to bolelo, pak zase ne. Někdy to byla až křeč do ruky. Říkal jsem si, že to snad přejde,“ popisoval herec. Takhle to trvalo dva měsíce.

Ještě den před samotným infarktem byl v divadle.

Před představením říkal kolegům, že se cítí unaveně a že je mu zle.

Po infarktu zpátky do divadla

„Po děkovačce jsem se na něho podívala a byl úplně bílý, měl modrou pusu a tekl z něj pot! Vypadal strašně,“ vzpomínala jeho kolegyně Martina Randová (48). Doma byl Petr tak unavený, že nedokázal ani vstát z postele. Navíc měl obrovské tmavé kruhy pod očima. „V neděli jsem mu řekla, že už musí někam jít, ale on nechtěl otravovat doktory,“ líčila potom ty těžké okamžiky jeho manželka.

Nakonec se Petr přece jen nechal přemluvit k návštěvě lékaře, a to mu patrně zachránilo život. „Pan doktor říkal, že druhý den by už nemusel přijet,“ řekla pak Jana Rychlá. Přesto, že Petr podstoupil operaci srdce, takzvanou angioplastiku, dál hazardoval se svým zdravím.

Nechal se předčasně uschopnit a znovu se vrátil do divadla.

Potřebuje obdiv fanoušků

Jenže už při prvním představení měl co dělat, aby ho vůbec dohrál. Jeho kolegové byli samozřejmě ostražití, a tak se snažil tvářit, že vše s naprostým přehledem zvládá. Ale když o pauze spadla opona, byl herec na samém pokraji sil. Ani potom ale nezvolnil a dokonce si přibral další moderování. „Jsem workoholik a jiný už nebudu. Já naštěstí kardiologovi neukazuju svůj diář.

Můj ošetřující lékař pochopil, že se měnit nebudu,“ přiznal nedávno Rychlý. Zároveň ale dodal, že v něčem svého lékaře přece jen poslechl. Zavedl si totiž takzvané dny odpočinku, které před svou srdeční příhodou nemíval. Dokonce se naučil plánovat práci tak, aby náročnou střídala nějaká méně těžká.

Rychlý je zkrátka herec, který ke svému životu potřebuje obdiv publika a nadšených televizních fanoušků.

Nedokáže alespoň trochu zvolnit

Když Rychlý cítí, že je o něj jako o umělce zájem, tak je mu dobře i po psychické stránce. Navíc díky svému nasazení také jistě velice slušně vydělává. Šušká se, že si Petr měsíčně přijde na několik set tisíc korun, a na takové peníze se pochopitelně snadno zvyká. Dnes Rychlý přiznává, že infarkt přece jen částečně změnil jeho život. „Žiju teď.

Už si neříkám, že budu žít až… Prostě teď,“ říká herec, který přežil vlastní smrt. A dál jede v tak zběsilém tempu, že má o něj jeho rodina strach.

On však zvolnit nehodlá anebo to prostě nedokáže.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...