Ani po prožitém trápení ho nepřestala milovat

Velká láska nakonec po letech skončila.

Dnes už není žádným tajemstvím, že se sympatická Naďa Konvalinková (69) v životě hodně naplakala. Podstatným dílem k tomu přispělo nejen kruté dětsví této báječné herečky, ale i její manželství se známým bouřlivákem Oldřichem Kaiserem (65).

Ti dva spolu sice vydrželi neuvěřitelných pětadvacet let, jenže to byly roky plné trápení a bolesti. A byla to právě Naďa, kdo v tomto vztahu nejvíc trpěl. Přesto se nehodlá utápět ve smutku a raduje se z každého nového dne.

Také vás může zajímat ...

Jak sama Naďa říká, nad vodou ji často držel smysl pro humor, který byl vždy typický pro celou její rodinu.

Pamatuje si jen hádky a křik rodičů

Okatá Naďa se narodila 18. dubna 1951 v Praze jako nejstarší ze tří sester. O dva a půl roku mladší sestra Ljuba se později provdala do Švýcarska, zatímco o jedenáct let mladší sestra Iva (57) z maminčina druhého manželství nyní žije na statku nedaleko Prahy.

Ještě na samém počátku se zdálo, že si jejich rodina bude žít celkem poklidným životem. Když ale byla Naďa ve třetí třídě, všechno se najednou změnilo. „Pamatuji si hádky a křik rodičů.

Otec jednou zmlátil maminku tak, že ji v bezvědomí vytáhl z pokoje a zůstala ležet na zemi,“ vyprávěla kdy si a dodávala, že jí tehdy bylo pouhých deset let. Malá vystrašená Naďa se domnívala, že je maminka mrtvá, a chtěla ji vzkřísit tím, že na ni lila vodu.

Měla vyražený zub a velké podlitiny

Herečka si i po tolika letech podrobně vybavuje, jak strašné ty okamžiky byly. Maminka se totiž probrala zkrvavená, měla vyražený zub a obrovské podlitiny. Ještě tu noc ji odvedla na pohotovost.

Není divu, že po tomto incidentu následoval velmi bouřlivý rozvod. Události těch dnů byly tak dramatické, že úřady raději umístily Naďu a její sestru do dětského domova.

Tam ale dívky zažily skutečné peklo. Každý den pro ně znamenal obrovský stres, protože byly vystaveny šikaně. „Možná se nám děti chtěly pomstít za to, že babička za námi chodila a nosila nám pomeranče a také si nás brávala na víkendy k sobě,“ snažila se po letech pochopit jednání ostatních dětí.

Tehdy Konvalinková přidala šokující vzpomínky na to, jak jí děti jednou natřeli obličej krémem na boty nebo jí vyhodili z okna kufr se všemi věcmi.

Divadlem si léčila zraněnou duši

I když se jejich matka později znovu vdala, spokojeného rodinného zázemí se Naďa nikdy nedočkala. Maminka si tentokrát vzala policistu, který vyšetřoval osudnou rvačku jejích rodičů, a odstěhovala se z Prahy.

Obě holčičky si nakonec do své péče vybojovala babička a později s nimi žil i jejich otec. Budoucí herečka pak ale upřímně přiznala, že se v pubertě neustále trápila.

Nedokázala se totiž vyrovnat s tím, že přišla o matku, ačkoli kontakt s ní nikdy úplně neztratila. Až když později začala studovat na gymnáziu, objevila lék na svou poraněnou duši. Začala totiž chodit do dramatického kroužku, jehož činnost ji doslova pohltila.

Proto se po maturitě přihlásila ke studiu herectví na DAMU a u přijímaček hned napoprvé uspěla. To bylo zřejmě to nejlepší, co ji v té době mohlo potkat. Láska k divadlu pak Naďu přivedla i k osudovému muži jejího života.

Na bývalého manžela nedá dopustit

Na premiéře v pražském Divadle Rokoko se totiž seznámila se začínajícím hercem Oldřichem Kaiserem (65). V dětství tolik zkoušená Naďa toužila po lásce, jenže si k tomu vybrala člověka, který byl pro rodinný život absolutně nevhodný.

Už od samého začátku jejich vztah připomínal jízdu na horské dráze. Začali spolu chodit, pak se rozešli, znovu dali dohromady a v roce 1980 se vzali. Navzdory tomu, že jejich manželství provázely od počátku samé potíže, pořídili si mladí manželé v roce 1983 dceru Karolínu (37).

Bohužel, v již tak komplikovaném vztahu se brzy zabydlel ještě alkohol. Pod jeho vlivem Oldřich způsobil několik skandálů, dokonce Naďu podvedl, a také si pořídil nemanželskou dceru. Přesto ho Naďa stále omlouvala a měla pro jeho eskapády pochopení.

Manželství ukončilo klíště

Dokonce se měla s Oldřichovou dcerou časem spřátelit a začala ji brát s sebou na chalupu. Ani dnes, po všech špatných zkušenostech, nedá herečka na Kaisera dopustit.

„Oldíka mi osud poslal do cesty, aby mi vrátil všechnu lásku, která mi chyběla,“ říkala Konvalinková a dodávala, že Kaiser vždy miloval všechny krásy života i lidi okolo sebe.

Proto od něj ani nikdy nechtěla, aby zvážněl a stal se vzorným manželem. Protože ale i její tolerance měla své meze, dospělo jejich manželství časem
k zániku a v roce 2005 přišel nevyhnutelný rozvod.

Ten zřejmě urychlil i obrovský skandál, kdy opilý Kaiser nechtěl odejít domů z divadelního klubu a na přivolaného policistu se pověsil jako klíště.

Pořád spolu tráví Vánoce

Když po tomto incidentu skončil nadaný herec v policejní cele, došla Konvalinkové defi nitivně s problémovým manželem trpělivost. Přesto se ani
dnes Konvalinková nedokáže na svého bývalého manžela zlobit.

Dokonce ještě v loňském roce vyprávěla v jednom rozhlasovém pořadu, že s Kaiserem tráví každý rok Vánoce. Tedy, abychom byli přesní, 23. prosince se schází s Oldřichem, jejich společnou dcerou Karolínou a rodinným přítelem Jiřím Lábusem (70).

„Když jsem si brala Oldřicha, netušila jsem, že si beru i Lábuse,“ řekla tehdy s úsměvem Konvalinková a dodala, že ten den mají jako sváteční jídlo všemi milovanou čínu. Je úžasné, že po všech trápeních Naďa nezahořkla.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...