Ani svatba v Paříži nezabránila rozvodu Evy Pilarové a Jaroslava Mayera po 14 měsících!

Druhý manžel zpěvačky bohužel neunesl, že Eva Pilarová byla úspěšnější než on.

Co mají společného Eva Pilarová (79) a Jaromír Mayer (75)? Oba třikrát vstoupili do manželství a až poslední pokus byl úspěšný. Ten druhý absolvovali společně a trval dost krátce.

Šedesátá léta, to byla doba, kdy svoji kariéru začala spousta českých hudebních legend. Patřila mezi ně určitě i Eva Pilarová. Díky svému prvnímu osudovému muži, kontrabasistovi Milanu Pilarovi, který se stal i jejím prvním manželem, se dostala do legendárního divadla Semafor.

Také vás může zajímat ...

Proslavily jí i duety s Waldemarem Matuškou (+76), nic spolu ale nikdy neměli, prý i proto, že Walda nebyl na blondýnky (a výčet jeho partnerek to potvrzuje).

První rozvod proběhl na dálku

Také Jaromír Mayer se po vystudování konzervatoře začal prosazovat, i když u něho to nešlo tak rychle. Nejprve zpíval jen po kavárnách, potom se stal součástí skupiny Mefisto, což byla první profesionální bigbeatová kapela v Československu. S Evou Pilarovou se potkal právě v Semaforu. Ta už měla za sebou jednu bolestnou zkušenost.

První manžel totiž emigroval na Západ – nevrátil se ze zájezdu do Západního Německa. pro zpěvačku to znamenalo stopku na cestování a také zájem Státní bezpečnosti. Navíc jí tu muž nechal s malým dítětem. Rozvedla se s ním na dálku. „Jeho u soudu v Praze zastupovala nějaká ženská a vypadalo to, že se moc se mnou rozvést nechce,“ vzpomínala. Jiné řešení ale nebylo.

„On byl v Mnichově a já tady, manželství by nemělo smysl,“ konstatovala Eva.

Rozhoupané zvony brzy utichly

Jaromír měl už za sebou také jedno manželství. S první ženou se seznámil ještě během studia na konzervatoři, měl s ní dceru, ale byl mezi nimi velký věkový rozdíl. Vztah se rozpadl, takže v době, kdy se zamiloval do Evy Pilarové, mu v lásce už nic nebránilo. Zdálo se, že jejich spojením vznikne nejen vztah plný vzájemného porozumění, ale také nová pěvecká dvojice.

Nazpívali několik písniček, ze kterých se staly hity. Jedna z nich se jmenovala Rozhoupej zvony nad námi a její slova byla mimo jiné: „zvoň, zvoň, zvoň, ať se oznámí, že my dva se budeme brát“. Bylo to přímo ze života, svatba skutečně následovala, a ne jen tak ledajaká. Konala se v Paříži na českém konzulátu. Jaromír s Evou byli ubytováni v malém hotelu na slavné třídě Champs Elysées.

Brzy po svatbě se ale začaly projevovat zásadní rozpory. Jaromírovi se totiž nelíbilo, že jeho manželka je slavnější a populárnější než on. Nechtěl být jenom tím „manželem Pilarky“. Jeho ego nakonec vztah rozbilo, i když Eva pro něho měla pochopení a snažila se, aby měl Jaromír rovněž úspěch. Po čtrnácti měsících to oba vzdali.

Obešlo se to bez třískání dveřmi nebo křiku, vzali to s klidem a po rozvodu spolu šli na oběd do slavné čínské restaurace ve Vodičkově ulici.

Setkání po letech zabránila jeho žena!

Eva Pilarová měla smůlu na partnery v tom, že oba její první manželé jí dokázali zkomplikovat život. Po Milanu Pilarovi totiž emigroval na Západ i Jaromír Mayer. Stalo se to sice až po mnoha a mnoha letech od rozvodu, ve druhé polovině 80. let, ale problémy jeho útěk přinesl stejně.

V zahraničí už na Jaromíra čekala jeho tehdejší partnerka, kulturní redaktorka Radka Machová, se kterou měl dvě děti. Svůj odchod do ciziny plánovali rok. Zakotvili v Kanadě, konkrétně ve městě Edmonton. Tam už se Jaromír hudbě příliš nevěnoval a pracoval u olejářské firmy. Eva na počátku 90. let rovněž přijela do Kanady a napadlo jí, že by se mohla se svým druhým exmanželem setkat.

Kdyby s ním možná mluvila přímo, vyšlo by to. Dovolala se ale jeho ženě a ta ho zapřela. Nejspíš mu o tom, že Eva telefonovala, ani neřekla.

Z někdejší svatby roku, ze které se dělala velká společenská událost, tak zůstalo jen společných čtrnáct měsíců a poněkud rozpačitý konec.

Toho správného partnera našla díky chřipce!

Do třetice všeho dobrého se Eva Pilarová provdala za Jana Kolomazníka (66), kterému je o 13 let méně. Seznámili se v divadle Alhambra a nejprve mezi nimi bylo jen přátelství. Ani by je nenapadlo, kam by se mohl nakonec vztah posunout. Poté, co Eva prodělávala těžkou chřipku a Jan se o ní začal nezištně starat, zjistila, že po boku tohohle chlapa by konečně mohla najít jistotu ve vztazích.

Na radnici se jí sice potřetí po dvou rozvodech moc nechtělo, ale Jan jí přemluvil!

Komentáře

...