Antiperspirant, nebo deodorant?

Na nepříjemný tělesný zápach už naštěstí dnes máme spoustu zbraní. Regály v obchodech jsou plné deodorantů a antiperspirantů. Základem je umět si mezi nimi vybrat. Jak to funguje? Zajímavé je, že pot sám o sobě, který produkuje vaše tělo, aby ochladilo organismus, vůbec nezapáchá.

Nepříjemný odér způsobují až bakterie, které se především v podpaží vytvářejí. Ať tak či tak, je potřeba se proti němu částečně bránit pomocí speciálních hygienických prostředků. Znáte rozdíl? Základním rozdílem mezi antiperspirantem a deodorantem je ten, že deodorant neobsahuje žádnou látku, která by pocení zabraňovala.

Také vás může zajímat ...

Jeho funkcí je tudíž pouze eliminovat nepříjemný zápach, jenž při pocení vzniká. Většina deodorantů je silně parfémovaná, takže tělesný odér pomáhají překrývat. Antiperspirant oproti tomu dokáže tvorbu potu snižovat.

Ve svém složení má totiž speciální hliníkové soli. Ty vytvářejí při nanesení na pokožku jakýsi gel, který zabraňuje potním žlázám vyloučit pot na povrch. Pokud ho tedy použijete, je velká pravděpodobnost, že se zbavíte nevzhledných a zároveň nepříjemných mokrých skvrn na oblečení.

Přizpůsobí se vám Také antiperspiranty mohou být obohaceny o vonnou látku. Přípravky jsou poslední dobou už natolik geniální, že dokážou působit více či méně podle vašeho momentálního pohybu. Přesně tak, jak to zrovna potřebujete.

Pak už je jen na vás, jestli sedíte, či sportujete..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...