Artróza bolí při námaze i v klidu

Klouby občas bolí každého po velké námaze, sportovním výkonu, dlouhé horské túře. Když se to nelepší, měli byste vyhledat lékaře. Pravděpodobně se jedná o počínající artrózu.

Projevy

Také vás může zajímat ...

Základním projevem artrózy je bolest při námaze a pak i v klidu a ztuhlost postiženého kloubu, později i jeho omezená hybnost a deformita.

Kolena

Při artróze kolen pociťujete bolest po prvních krocích hned ráno, po rozchození obvykle ustane. Po větší námaze se ovšem znovu objeví, kolena mohou i otékat.

Kyčle

Při artróze kyčlí se bolest projevuje v třísle a může vystřelovat až do křížové kosti nebo do vnější části stehna. Charakteristické je kulhání kvůli bolesti a ranní ztuhlost. V pokročilejším stadiu bolesti přicházejí i v klidu a v noci.

Ruce

Při artróze rukou jsou klouby bolestivé, zduřelé, mohu být i mírně zarudlé a ráno ztuhlé. Nemoc se časem projeví zhrubnutím a zdeformováním kloubů rukou.

Co pomůže

Zpočátku volně prodejné doplňky stravy s obsahem glukosaminu a chondroitinu. Později lékař předepíše léky proti bolesti a zánětu chrupavky. Je-li už kloub těžce opotřebený, pomůže jen náhrada kloubu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama