Astrolog měl pravdu ohledně mého partnera, ale já mu nevěřila!

Horoskopům nejsme ochotni věřit, když se zdá, že mluví v náš neprospěch.

Srdce může člověka oklamat a nasadit mu růžové brýle. Hvězdy ovšem nelžou!

O astrologii jsem se zajímala o mládí. Jeden čas jsem měla skoro fanatické období, kdy jsem takřka neudělala v životě krok, aniž bych věděla, jak moc mi planety přejí. Později jsem pochopila, že přece jen nejvíc ze všeho záleží na mě samotné – na mé vůli jít za svým cílem, na ochotě něco obětovat. Horoskopům jsem se věnovala už jen jako občasnému koníčku, respektovala jsem ale názory odborníků.

Také vás může zajímat ...

Pár jsem jich z dřívějších dob mezi svými známými měla.

Nepochybovala jsem o něm!

Musím říct, že rozvod mě nepřekvapil. Tím spíš, že můj kamarád David, který se astrologií zabýval hlouběji než já, mě předem varoval, že se blíží kritické období v manželství. Pociťovala jsem i bez toho, že vztah s manželem je vyhořelý a bez perspektivy. Jedna velká hádka, na kterou skoro jako bychom čekali, pak všechno urychlila. Rozvedli jsme se bez velkých dramat a oba jsme si oddechli.

Sama jsem pochopitelně zůstat nechtěla, takže jsem se brzy začala rozhlížet po nějakém jiném stálém partnerovi. Našla jsem ho celkem brzy a přinesl do mého života spoustu změn. Láďa byl úplně jiným typem chlapa než můj bývalý manžel. Sportovně založený, hovorný, neustále hýřil aktivitou.

A co si budeme nalhávat, když jsme se poznali i intimně, vrátila se mi zpátky v plné míře chuť na milování. Připadala jsem si po všech stránkách, jako bych vyhrála v loterii. Neměla jsem o Láďovi žádné pochybnosti. Tak jako u většiny svých známých jsem si nechala vypracovat jeho horoskop – zpracoval mi ho právě kamarád David.

Láďa sice na podobné „nesmysly“ nevěřil, jak se sám vyjádřil, ale já chtěla vědět víc o jeho dispozicích, sklonech a budoucnosti.

Odmítla jsem jeho radu

David mi zavolal týden poté, co jsem mu dala Láďova data. Na jeho hlase bylo znát, že je trochu v rozpacích. Chtěl se mnou horoskop mého nového partnera projednat osobně. Souhlasila jsem. Byla jsem zvědavá a současně jsem vnímala, že se kamarádovi na Láďovi něco nezdá. Sešli jsme se v kavárně. David mi vyložil stručnou Láďovu charakteristiku.

V něčem jsem tam přítele poznávala, v něčem ne – a ohradila jsem se, docela razantně. David totiž tvrdil, že Láda má sklony k podvodům a že dokáže lidem i nečekaně ublížit. Neví, jestli už se to v jeho životě nějak projevilo, ale kdyby měl pronést nějaké doporučení, tak prý bych raději z toho vztahu měla vycouvat. Samozřejmě, že jsem to odmítla.

Vykládejte zamilované a spokojené ženě něco o tom, že by muž, kterého má ráda, měl být ve skutečnosti protřelým darebákem. Astrologie musela v tu chvíli stranou.

Davidovi jsem poděkovala za jeho rozbor a výklad a vyjádřila jsem přesvědčení i naději, že se mýlí.

Čekal mě obrovský šok!

Za dva měsíce se ke mně Láďa přistěhoval. Naše jediná dcera v té době už bydlela s přítelem, takže byt, který jsme dříve obývali ve třech, byl pro mě přece jen velký. Uvítala jsem proto společný život ve dvou. Občas jsem si vzpomněla na to, co David o Láďovi vyprávěl a vždy jsem měla pochybnosti o možnostech astrologie nebo přinejmenším o Davidových schopnostech.

Pár týdnů nato jsem musela odjet na dvoudenní služební cestu. Po návratu mě doma čekal šok: byt byl úplně vykradený, skoro nic tam nezůstalo! A Láďa nikde. Pochopila jsem, že celou dobu jen čekal na vhodnou příležitost. Šla jsem vše nahlásit na policii a tam mi došlo, že i jméno a příjmení mého přítele byly falešné! Z dalších vztahů jsem dodnes krutě vyléčená, raději jsem sama.

A Davidovi jsem se dodatečně omluvila, že jsem mu nevěřila.

Ačkoliv ten důkaz byl drsný, vím, že hvězdy opravdu nelžou – někdy s dovětkem „bohužel“.

Jana R, (53), Liberec

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...