Ať vám nemocné dásně nezkazí dovolenou

Ti se totiž s touto nepříjemnou situací uměly vyrovnat s pomocí běžně dostupných bylinek a jiných osvědčených domácích prostředků.

Krásná chrpa polní

Také vás může zajímat ...

I zdánlivě obyčejný zánět dásní dokáže pěkně potrápit. Je totiž příčnou nejenom nepříjemné bolesti, ale i zapáchajícího dechu. Pro jeho prevenci a léčbu se osvědčily výplachy úst odvarem z květů chrpy polní. Stačí, když jich deset povaříte několik minut v šálku vody a získaným odvarem si pak obden vyplachujte ústa.

Na krvácivost i záněty

I šťáva z řepy je skvělým lékem při zánětech a krvácivosti dásní. Musíte ji však konzumovat dlouhodobě. To znamená, že 1 dl čerstvé šťávy budete popíjet 3x denně po dobu 8 týdnů. Ústa si pak vyplachujte 3x denně šťávou, kterou však nespolknete, ale vyplivnete.

Domácí ústní voda

Kdo chce, může si také připravit domácí protizánětlivou ústní vodu.

Vždyť to není nic složitého. Na její výrobu budete potřebovat 1 díl sušené šalvěje, 1 díl sušeného heřmánku a 1 díl sušených květů měsíčku lékařského. Bylinky pořádně promíchejte, pak jednu polévkovou lžíci směsi přelijte 2 dl vroucí vody a nechte 25 minut louhovat.

Potom dobře přeceďte a takto vyrobenou ústní vodou si ráno a večer pořádně vyplachujte ústa. Tady je však vědět, že si každý den musíte připravit čerstvý nálev.

Žvýkejte hřebíček

Od dásní vás mohou začít bolet i zuby.

Jako první pomoc se v tomto případě osvědčil i hřebíček. Potřete postižené místo hřebíčkovým olejem nebo v ústech rozžvýkejte několik kousků tohoto koření. Už za několik minut se vám citelně uleví.

Cibule a česnek

Aromatický hřebíček můžete snadno nahradit cibulí nebo česnekem.

Česnek je totiž výborné přírodní antibiotikum, které utiší bolest, cibule má zase antiseptické vlastnosti. Česnek zkuste nadrtit se solí a potřete touto směsí bolavé místo, cibuli stačí chvilku žvýkat nebo opatrně přiložit.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...