Až po čtvrt století Naďa Konvalinková pochopila, že její osudový muž se už nezmění!

Dcera Karolína zdědila po Oldřichovi jeho schopnosti i problémové vlastnosti.

Manželství herecké dvojice Nadi Konvalinkové (66) a Oldřicha Kaisera (62) trvalo sice pětadvacet let, ale rozhodně to nebyla žádná klidná selanka.

Herec, komik a známý bouřlivák Oldřich Kaiser nepatřil k těm, kdo pokračovali svým povoláním v rodinné tradici. Jeho tatínek dělal různé práce, jezdil i na zahraniční montáže a pak pracoval v repro studiu v liberecké tiskárně. Maminka zase pracovala ve zdravotnictví. Oldřich měl ale mimořádný herecký talent a tak se vydal svojí cestou.

Nejprve vystudoval konzervatoř v Brně, potom pražskou DAMU a už v té době hostoval v prestižních pražských divadlech. Objevoval se i ve filmech, klasikou je třeba dnes komedie Setkání v červenci, kde si zahrál studenta zamilovaného do své profesorky. A v 80.

letech si získal ohromnou popularitu díky televiznímu pořadu Možná přijde i kouzelník.

Také vás může zajímat ...
Pamatujete? Mladá Naďa v pohádce Honza málem králem.

Měla uposlechnout Květu Fialovou?

To Naďa Konvalinková měla cestu ke kariéře mnohem složitější. Rodiče se rozvedli a ona se na nějaký čas ocitla se svojí sestrou i v dětském domově, kde zažila šikanu. Byla i svědkem domácího násilí a tak trochu „zařídila“, že se maminka podruhé vdala.

Když totiž matku otec zbil a desetiletá Naďa ji přinutila, aby to šla nahlásit na policii, padla do oka službu konajícímu příslušníkovi – a Naďa tak získala nevlastního otce. Oblíbená herečka mimochodem „může“ i za to, že se dali dohromady Oldřich Kaiser a Jiří Lábus (67) a vytvořili nezapomenutelnou bavičskou dvojici.

Seznámila je v kavárně a jakmile oba zjistili, že mají společný smysl pro humor, už to šlo samo. Jiří měl o Naďu také zájem, ale ta dala přednost Oldřichovi. Zamilovali se do sebe během jednoho společného divadelního představení. O jejich lásce věděl každý a kolegové jim přezdívali Romeo a Julie. Ne každý dával jejich vztahu budoucnost.

Herečka Květa Fialová (88) Naďu varovala, ať si dobře rozmyslí, jestli chce svůj život spojit s tím Oldřichovým.

Ukázalo se, že měla částečně pravdu, protože kromě spousty zábavy a pěkných chvil přineslo manželství Nadě také hodně trápení.

Jiřího s Oldřichem dala dohromady právě Naďa!

Nemanželskou dceru viděla až po rozvodu

Cesta do svatební síně nebyla přímá, „Je pravda, že jsme spolu chodili a já jsem už tehdy věděla, že to není v pořádku,“ přiznala herečka. „Rozešla jsem se s ním, ale stejně jsem si nemohla pomoci a znovu jsme se sešli.

Ačkoli jsem měla zkušenost a už bych bývala měla vědět, že to jiné nebude, pořád jsem si naivně myslela, že se všechno zlepší.“ Pomalu se totiž ukazovalo, že se svým manželem bude mít dva zásadní problémy. Tím prvním byla jeho věrnost. Pohledný a populární mladý herec neměl o ctitelky nouzi a říkalo se, že jeho náručí prošla i nejedna kolegyně. V polovině 80.

let se hodně probíral jeho vztah s Dagmar Veškrnovou (64) – hráli spolu v několika filmech a vzájemnou náklonnost, kterou předváděli před kamerou, prý nemuseli zrovna dvakrát předstírat. Jednoznačným důkazem nevěry pak bylo po letech odhalení, že Oldřich má nemanželskou dceru; tu ale poznala Naďa až po rozvodu.

Mnohem závažnějším problémem ale byl manželův vztah k alkoholu, často spojený s veřejnými skandály. Těch bylo čím dál tím víc a nezůstávaly bez následků. Několikrát se stalo, že Oldřich kvůli svým výstřelkům přišel o práci. Zhoršilo se to v 90. letech, kdy své deprese řešil i hraním na automatech. „Vzala jsem si člověka, který se nikdy neměl ženit,“ konstatovala Naďa po letech.

„To je člověk, jenž by měl žít sám, i když on žít sám neumí. Je to povaha, která bezpečí, jistotu a spolehnutí dát nemůže a neumí. Tenkrát jsem si to neuvědomovala.

Byla jsem zamilovaná.“

Oldřich, jak se zdá, znovu našel partnerské štěstí.

Klíště už neunesla!

Trpělivá a hodná Naďa prožila po boku Oldřicha čtvrt století. Jednoho dne ale do poháru trpělivosti padla poslední kapka. Opět se jednalo o smutný alkoholický výstup, i když na první pohled vypadal zábavně. Oldřich se v roce 2004 totiž znovu opil a odmítl odejít z baru, kde seděl, i když už tam zavírali. Museli na něho zavolat policii.

Opilý Oldřich skočil policistovi na záda a předváděl svoji pověstnou hru na „klíště“. To, co mohlo být náhodným divákům k smíchu, rozhodně nepobavilo Naďu. Ta navíc celý výstup sledovala i s dcerou Karolínou (34). V tu chvíli definitivně pochopila, že Oldřich se nikdy nezmění. Podala tedy žádost o rozvod.

Jak Naďa, tak její manžel byli naštěstí natolik kultivovaní a inteligentní, že jejich odluka proběhla bez praní špinavého prádla, pomluv nebo soudních dramat. Zůstali velkými přáteli i po rozvodu a Naďa nikdy neměla problém s tím, aby svému osudovému partnerovi uvařila, vyprala nebo mu jakkoliv pomohla.

Samozřejmě s jednou podmínkou: nesměl být pod vlivem alkoholu.

Dcera Karolína má také své problémy.

Oldřich lásku má, najde ji i Naďa?

Po problémech s manželovými depresemi a pitím musela Naďa řešit podobný problém i s jejich dcerou Karolínou. Ta sice zdědila po rodičích herecký talent, ale z konzervatoře jí vyhodili před maturitou právě kvůli alkoholu. To už ale bylo pozdě na to, aby na ni Naďa byla přísnější; ostatně ani by to neuměla. „Snažila jsem se být kamarádská matka.

Dnes si myslím, že to nebylo vždycky dobře,“ pochopila zpětně. Jedny vánoce dokonce musela Karolína strávit v psychiatrické léčebně. Zatímco po rozvodu měla Naďa několik let utajovaného přítele, s nímž se Na rozdíl od Nadi si Oldřich našel v nedávné době novou stálou partnerku – písničkářku Dášou Vokatou (63). Společně i vystupují na pódiu a zdá se, že se herec po jejím boku dost zklidnil.

Teď ještě aby nějaké partnerské štěstí potkalo i Naďu, která si je za svoji obětavost a pozitivní vztah k životu určitě zaslouží!

Dnes už by byla mnohem opatrnější

Kdyby mohla Naďa vrátit čas, asi by si podruhé Oldřicha nevybrala. „Představovala bych si vedle sebe někoho, kdo by byl víc nade mnou,“ uvedla. „Někoho moudřejšího a laskavě chápajícího, než abych já byla pořád ta neuvěřitelně a nekonečně chápavá. Asi bych si to dnes hodně rozmyslela.

“ Na druhou stranu ale o svém bývalém muži prohlásila: „Nikdy jsem nepotkala nikoho tak vnitřně čistého a opravdového. Navíc je s ním velká legrace.

Humor nás vždycky strašně spojoval.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...