Až rána od jeřábu donutila Jean-Paula Belmonda zmírnit kaskadérské sklony!

Nikdy si nechtěl přiznat, že by ho něco bolelo!

Jeden z nejslavnějších Francouzů všech dob, herec Jean-Paul Belmondo (87) je opravdu nezmar. Při natáčení mu šlo mnohokrát o život a ženy zvládal balit ještě po sedmdesátce!

Sklony k umění měl Jean-Paul Belmondo (87) nebo „Bebel“, jak mu všichni Francouzi říkají, v krvi po rodičích. Maminka malovala, otec byl vyhlášeným sochařem. V dětství střídal jednu školu za druhou a s prospěchem měl docela starosti. Cítil se být povolaný spíš pro sport než pro vědomosti.

Také vás může zajímat ...

Nejvíc ho zajímal box, ten ho naučil odolnosti. „Nerad jsem dostával rány, ale když už jsem je dostal, musel jsem držet klapačku a bojovat dál,“ vzpomínal. Jeho profesionální boxerská kariéra ale byla docela krátká: devět utkání, z toho pět vyhraných.

Nos mu rozbili spolužáci!

Obecně se má za to, že i charakteristický obličej slavného Francouze má svůj původ v boxerských zápasech. Není to ale pravda, Jean-Paul se rád i pral a nos mu zlomili starší spolužáci při rvačce. Různým zraněním pak musel čelit po celý svůj život, ale do většiny z nich se zapletl dobrovolně.

Je dobře známo, že Belmondo se nikdy nenechával zastoupit kaskadéry, ani při těch nejnebezpečnějších scénách. Jediná bolest, se kterou se musel vypořádat ještě předtím, než se stal filmovou hvězdou, pocházela ze zranění nohy při vojenské službě v Alžírsku.

Tam se mu vůbec nelíbilo a z armády se dostal tak trochu podfukem: bral tajně amfetaminy, aby ho kvůli jeho stavu propustili.

První kaskadérské kousky si Belmondo dovolil při natáčení legendárního Muže z Ria. Tehdy ho to málem stálo život. Ve scéně, kdy se mezi dvěma domy přemísťoval na dvou lanech, to spodní prasklo a on visel ve výšce na tom zbývajícím a držel se rukama. Moc nechybělo a další filmy už by nikdy nevznikly.

Zlomená noha i tygří kousnutí

Jean-Paul byl i známý provokatér a nebyly mu cizí skandály. Když se točil Muž z Hongkongu, jezdil prý nahý v hotelovém výtahu nebo si šel bez plavek zaplavat do místního bazénu. A se svým kamarádem kaskadérem se vsadil, kdo z nich se projde dál po úzké římse hotelu Hilton, a to v 65. patře!

Nakonec ušli oba stejný kus. Herec riskoval život i v dalších filmech. V Dobrodruhovi skákal z vrtulníku na unikající člun a scéna se točila celkem pětkrát, než byl Belmondo totálně vyčerpaný. Ve Strachu nad městem pronásledoval sadistického vraha a na konci se nechal rozhoupat na laně, visícím z vrtulníku a proskočil oknem bytu ve vyšším patře.

Při natáčení téhle detektivky si to opravdu užil: projel se na vlaku metra, na jedoucím autobusu (aniž by cestující cokoliv věděli) a také se málem zabil, když padal ze střechy dolů. Párkrát na svůj risk doplatil. Když natáčel komedii Zvíře, kousl ho tygr do ucha.

Při záběru v Muži z Acapulca, kdy vyskakuje z jedoucího auta, si zlomil nohu – chyba byla v tom, že počítal s kilometry za hodinu, ale auto bylo americké a údaje byly v mílích. Jako vážné varování pak Belmondo vzal krátce po padesátce úraz hlavy během prací na komedii Bezva finta. Dostal ránu od jeřábu auta a od té doby se už před kamerou zklidnil.

Se ženami to uměl!

Stejně bouřlivý jako jeho herecký život byl i ten soukromý. Poprvé se oženil ve 20 letech s tanečnicí Elodií Constantin. Narodily se jim tři děti, přičemž dcera Patricie v dospělosti zahynula při požáru – a způsobila tím krutou jizvu v Belmondově srdci. Jean-Paul měl vztah s dobovými kráskami Ursulou Andress (84) nebo Laurou Antonelli (†73).

Znovu se usadil koncem 80. let, kdy se seznámil s tanečnicí Nathalií Tardivel (55), mladší o více než 30 let. Měl s ní dcerku, ale v roce 2008 následoval opět rozvod. Mezitím musel Belmondo svést boj s mozkovou mrtvicí a už to vypadalo, že si ve svém pokročilém věku nikdy nezahraje.

Ukázalo se ale, že slavný „Bebel“ je opravdu nezdolný. Nejenom, že navázal vztah s další mladou ženou, ale v současné době, kdy je mu 87, má pořád energie na rozdávání.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...