Až ta čtvrtá změnila bouřliváka ve šťastného taťku

Rocker PEPA VOJTEK (52) je prý citlivější, než by se zdálo, miluje děti, psy i rodinný život.

Tvrdí to jeho třetí žena JOVANKA VOJTKOVÁ (38). Čtyři osudové ženy, pět dětí – to je životní bilance zpěváka Pepy Vojtka (52) ze skupiny Kabát. Jakmile s některou z partnerek zplodil potomka, s až překvapivou rychlostí vzal nohy na ramena.

Také vás může zajímat ...

S první manželkou, sociální pracovnicí, má syna Josefa (29). Jeho matce, o níž zpěvák na veřejnosti nemluví, bylo pouhých osmnáct let, když vzala za kliku porodnice. Chlapeček ještě nosil plenky, když tatínek zavelel k rozvodu.

S herečkou Sabinou Laurinovou (45) přivítali na svět Valentýnku (14). Plavovlasou Sabinu Josef Vojtek nikdy neodvedl k oltáři, zato jí dva roky po dceřině narození dal košem kvůli tanečnici Libušce (36).

Z ní za další dvě léta udělal paní Vojtkovou. Narodil se Matyáš (9). I v tomhle případě neměla idyla dlouhého trvání. Pouhé čtyři měsíce po narození miminka čilý Pepa svedl manželčinu nejlepší kamarádku, tanečnici Jovanku Vojtkovou (38), pro kterou Libušku následně opustil.

Všichni, kdo ho znali, nepochybovali o tom, že zas co nevidět uteče za jinou. To se nestalo. První lásku zažil Pepa Vojtek na výměnném pionýrském táboře v NDR, první velké zklamání přišlo, když jej vyřadili z fotbalového oddílu teplického dorostu.

Za jedno ze svých nejlepších vítězství považuje skutečnost, že udělal v prvním ročníku na učilišti reparát z elektroniky. V rodných Teplicích se vyučil se opravářem telefonů. Jeho hudební skupině Kabát předpovídal v začátcích výraznější úspěch málokdo.

Působili jako partička mimopražských buranů a pivních skautů. Soukromá hippie léta prožil rocker v „divokých devadesátých“. Přišlo něco, co do té doby neznal. Takže například dvoulitrovým lahvím whisky se chlapci z kapely hned museli podívat na dno.

Dnes je rocker rád, že to on i ostatní muzikanti přežili. Ovšem zcela zákonitě to nepřežilo jeho první manželství, trvalou památkou na něj je dnes již dospělý Pepa. Drsný muzikant se poprvé ženil již v roce 1987, bylo mu pouhých dvaadvacet let.

Tvrdí, že tehdy před sebou neviděl žádnou budoucnost, ještě ani nehrál v kapele. Jako opravář telefonů měl u tuzemských telekomunikací dobrý plat, dostal byt, no a tak se konala svatba. Vztah byl vzhledem k Pepově povaze a rozhodnutí zabývat se hudbou předem odsouzen k zániku, stejně jako ty další.

Až na známost s tanečnicí Jovankou. Jovanka Skrčenská začala sportovat už ve čtyřech letech, kdy chodila na sportovní gymnastiku. Absolvovala taneční konzervatoř, vystudovala klasický tanec.

Pak jsme ji mohli vidět ve spoustě operet a muzikálů. Prorazila ve chvíli, kdy zkusila štěstí a uspěla v konkurzu na muzikál Kleopatra, následoval Svobodův Dracula a Tři mušketýři. Pak to zajiskřilo mezi ní a zpěvákem Pepou Vojtkem.

Jenže mělo to háček. Byla tu její nejlepší kamarádka a zároveň kolegyně z divadla, tanečnice Libuška Vojtková. Shodou nepříznivých okolností Pepova manželka, která zrovna porodila jejich společného syna Matyáše.

Ty dvě jsou si svým způsobem i trochu podobné: dvě štíhlé křehké panenky, dvě tanečnice. Na to, aby člověk odloudil manžela nejlepší kamarádce, které byl za svědka na svatbě a které se nedávno narodilo miminko, musí mít určitou povahu.

Přinejmenším musí být tvrdý a cílevědomý. A tak se tehdy ještě tmavovlasá, nyní blond Jovanka stala pro nebohou Libušku pověstnými božími mlýny. Protože i ona tímto způsobem před lety odloudila Pepu Sabině Laurinové.

S tím rozdílem, že Sabinu neznala, nebyly kamarádky, zatímco Libuška a Jovanka ano. Podle Libušky byly jako sestry, věděly o sobě všechno, a teď takový podraz! Pepa přišel za Libuškou, matkou svého čtyřměsíčního syna, a oznámil jí, že už ji nemiluje tak, jak by potřeboval.

Vzal si kufry a odešel za Jovankou. Kamarádství vzalo rychle zasvé, mezi bývalými přítelkyněmi se rozhořel boj málem na život a na smrt. Libuška očekávala, že za ní Jovanka alespoň přijde s nějakým vysvětlením nebo omluvou, nepřišla vůbec, a to bylo prý nejhorší, co mohla udělat.

Opuštěná paní Vojtková se utěšovala tím, že má krásné miminko a také práci, kde ovšem musela spolknout hořkou pilulku. Na jevišti se setkávala s tou, která jí odloudila manžela. Prohlásila však, že tanec je její život a že si ho vzít za nic na světě nedá.

Nenechá si ho ukrást. Prostě bude dělat svou práci a v rámci toho Jovanku potkávat. Několik představení bude trpět, pak to přebolí, protože čas všechno zahojí. Dokonce uvažovala o tom, že ji manžel opustil, neboť během těhotenství přibrala dvacet osm kilogramů.

To ale pravděpodobně nebylo důvodem Pepova útěku. Šlo o to, že Jovanka je jediná žena, která to s ním umí. Dokázala to, co žádná před ní. Tehdy se ani o svatbě, ani o budoucím dítěti nemluvilo, Jovanka prohlásila, že je moc brzy a stát se může mnohé, že přece nemusí být zdaleka poslední rockerovou partnerkou.

Budoucnost ukázala, že to udělala opravdu chytře. Svatba se konala roku 2010 na Vyšehradě. Měla být tajná, vzhledem k okolnostem chtěli mít budoucí manželé klid. Jenže se to nepodařilo. Naneštěstí a úplnou náhodou ve stejný den na stejném místě probíhalo poslední rozloučení s herečkou Milenou Dvorskou.

S utajením svatby byl ámen. V rádiu se poté Pepa Vojtek postavil za Jovanku a prohlásil, že se vzali, protože se mají rádi a aby všem zavřel ústa. Aby bylo jasné, že Jovanka není žádná milenka, ke které si odběhl, ale právoplatná partnerka.

V roce 2012 se pak narodil Adam (5), loni Albert (1). Jovanka je jediná žena, která stihla hudebníkovi porodit i druhé dítě, všem předchozím ženám rocker uprchl záhy po narození miminka číslo jedna. Jak to dělá, zůstane jejím tajemstvím.

Možná už je Pepa ve věku, kdy si připadá starý na věčné přesuny, ale pravděpodobnější je verze, že Jovanka má na Pepu nějakou páku, kterou dokonale ovládá. Možná je to tím, jak k rockerovi okouzleně vzhlíží.

Každému vypráví, že Pepa je vzorný tatínek a jak všechny své děti miluje. Že byl u všech porodů kromě narození nejstaršího Pepy a tvrdí, že chlapi by se měli účastnit porodů svých žen, že to posiluje jak pouto mezi partnery, tak vztah mezi tátou a miminkem.

Příšerný partner, vzorný otec, to říkaly o rockerovi jeho předchozí partnerky. Jovanka tvrdí, že je Pepa úžasný a že se mají moc rádi. Vytváří mu odpovídající zázemí, ráda vaří, často pro spoustu dětí. Pepa se nechal slyšet, že by nechtěl přicházet z koncertů do prázdného bytu.

Potřebuje prý takové to rodinné šustění, cvrkot, kdy se pořád něco děje a nikdy nevíte, odkud co přiletí. Jestli hračka anebo pánev mrštěná manželkou. Jovanka má makedonské kořeny, Pepa madarské. Občas na sebe zakřičí, ne často.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...