Až vedle Ivanky našel lásku, klid a pohodové zázemí

Přes půl století spousta dívek snila o tom, že se jim podaří ulovit KARLA GOTTA (†80). Jenže náš nejznámější zlatý slavík měl jasno. Nedokázal žít jen s jednou ženou, tedy alespoň do doby, než potkal svou manželku IVANU (44).

Málo platné, Karel Gott (†80) bude už navždy patřit mezi největší osobnosti české populární hudby, a nejen to.

Také vás může zajímat ...

Tento výjimečný muž dokázal během své předlouhé pěvecké kariéry uhranout srdce tisíců dívek a žen, a kdyby nebylo zákeřné choroby, mohl by 14. července letošního roku oslavit osmdesáté první narozeniny.

Kremrole znal jenom z obrázků

Legendární interpret překrásných písní Lady Carneval, Kávu si osladím, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?, Včelka Mája a Když muž se ženou snídá, navíc držitel čtyřiceti dvou Zlatých slavíků se narodil 14. července 1939 v plzeňské porodnici ve Wenzigově ulici jako jediný syn manželů Karla (†71) a Marie (†66) Gottových.

I když Karel vyrůstal jako milovaný jedináček, byl typické válečné dítě. Později dokonce vyprávěl, že jako malý kluk vídal šunku nebo kremroli jen v obrázkových knížkách.

„Pochoutkou pro mě byl třeba čerstvý chléb a melta,“ vzpomínal Gott a dodával, že právě toto těžké období ho naučilo jeho pověstné skromnosti. Jakmile začal Karel dospívat, zbláznil se do umění a chtěl se stát slavným malířem.

Musel dělat něco pořádného

Když ho nevzali na umělecko-průmyslovou školu, maminka to oplakala a tatínek rozhodl, že jejich syn musí dělat něco pořádného. Nešťastný mladík se tedy vyučil elektromontérem pro montáž a provoz průmyslového zařízení.

Po absolvování učiliště nastoupil do ČKD Stalingrad, kde pracoval až do roku 1960. Láska k hudbě ale u Gotta brzy získala navrch. Už v roce 1958 se zúčastnil soutěže Hledáme nové talenty, což mu vyneslo pravidelné účinkování s Orchestrem Karla Krautgartnera.

Na podzim 1960 pak začal studovat operní zpěv na Pražské konzervatoři pod vedením profesora Konstantina Karenina (†69), známého tenoristy. Jen krátce nato se Karlova pěvecká kariéra rozjela naplno.

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat

Kvůli své velké pracovní vytíženosti tak musel přejít v roce 1963 z denního studia na dálkové a v roce 1966 byl ze studia vyškrtnut, aniž by ho dokončil.

To už ale koncertoval v legendární pražské kavárně Vltava a ani jeho první vystoupení na televizní obrazovce na sebe nenechalo dlouho čekat. Už v roce 1963 nastoupil do legendárního divadla Semafor a díky hitům, které tam zpíval, začal brzy sbírat jednoho Zlatého slavíka za druhým.

Netrvalo dlouho a Gottova sláva překročila československé hranice. Karla milovali fanoušci zejména v sousedním Německu, takže je pochopitelné, že úspěšný zpěvák přitahoval celé zástupy žen.

Jedna kráska za druhou

Gott zažil například románek s herečkou Evelynou Steimarovou (75). Další významnou ženou Karlova života byla tanečnice Antonie Zacpalová (85).

Po jednom z večírku v roce 1972 Antonie jela s Gottem do jeho vily ve Strašnicích, kde tehdy bydlel. A právě tam prý počali dceru Dominiku (47). Jenže zatímco u Karla se jednalo pouze o krátkodobou romanci, tanečnice se osudově zamilovala.

Později se dokonce novinářům svěřila, že si po Karlovi už žádného muže do života nepustila. Mezi jeho další ofi ciální přítelkyně patřila například Jitka Svobodová (54), které bylo pouhých devatenáct let, když se s Karlem seznámila.

Ti dva spolu chodili pět let, pak ale náhle přišel rozchod. Jitka se totiž nedokázala přenést přes skutečnost, že se stal Karel během jejich známosti podruhé otcem. A to i přesto, že o narození druhé dcery vlastně moc nestál.

Milostné hrátky nezůstaly bez následků

Jeho další milenka Iveta Kolářová (53) se později svěřila novinářům, že o tom, že bude mít s Gottem dítě, se jí zdálo už v deseti letech. Sotva byla plnoletá, tak se o splnění svého snu přičinila sama.

„Neodvezl byste nás s kamarádkou do Prahy?“ zeptala se Karla po jednom koncertu v Kladně. Tehdy zpěvák velmi rád přikývl. K jejich dalšímu setkání došlo o rok později na Gottově autogramiádě.

Gott se choval jako dokonalý gentleman a Iveta mu ještě ráda podlehla. Jejich milostné hrátky v Karlově luxusní vile na Bertramce však nezůstaly bez následků.

Nedokázal žít jen s jednou partnerkou

O devět měsíců později přišla na svět další dcerka, Lucie (33), o jejíž existenci se Karel dozvěděl jen krátce před tím, než se narodila. I druhá Karlova dcera vyrůstala stranou mediálního zájmu a v naprosté tichosti také ze svého otce udělala dvojnásobného dědečka.

Na konci osmdesátých let se Gott seznámil s Martinou Formanovu (54), nyní vdovou po známém českém režisérovi Miloši Formanovi (†86). Ti dva spolu chodili pět let, ačkoli okolí nedávalo jejich vztahu ani pět týdnů.

V té době Karel naprosto upřímně tvrdil, že nedokáže žít celý život s jednou partnerkou, a podle toho to také vypadalo. Po jeho boku se střídaly krásné ženy jako na běžícím páse, a to až do doby, než se na scéně objevila mladičká Ivana Macháčková (44).

Svatba přišla naprosto nečekaně

Úplně zpočátku to však vypadalo, že se bude jednat pouze o další z jeho milostných aférek. Když ale Ivana dostala jako jediná z Gottových přítelkyň klíče od jeho vily na Bertramce, bylo všem jejich známým jasné, že se tentokrát jedná o něco daleko vážnějšího.

Byla to také první přítelkyně, s níž chtěl Karel skutečně založit rodinu. Po plánované dcerce Charlottě Elle (14) tak přišla v roce 2008 na svět ještě druhá holčička, krásná Nelly Sofi e (12).

V té době už byli Karel a Ivana manželé. 7. ledna 2008 si naprosto nečekaně na dovolené v Las Vegas řekli své „ano“.

Tušil, že ho brzy zradí zdraví

Nemělo by to být tak šokující, protože Ivana v té době v Karlově legendární vile na Bertramce již sedm let bydlela. Přesto jejich sňatek nikdo nečekal.

Překvapená veřejnost se tehdy ptala, co je to vlastně za ženu, která jako jediná dokázala ulovit Mistra. Lidé, kteří Gotta doslova zbožňovali, se totiž nedokázali smířit s tím, že slavík dal své srdce jediné ženě.

Karel během následujících let přepsal na Ivanu téměř celý svůj majetek. Patrně už tehdy moc dobře tušil, že ho brzy zradí zdraví. V té době Ivana věděla, že spojila svůj život s člověkem, který je o mnoho starší než ona.

Byla tedy připravená na spoustu problémů, které jí tato situace může přinést. Ostatně, ty na sebe nenechaly dlouho čekat.

Objevily se další závažné komplikace

Sotva slavný zpěvák překonal rakovinu mízních uzlin, objevily se další závažné komplikace. Gott musel podstoupit operaci páteře a léčil se také se zápalem plic.

Když byl z nejhoršího venku, ohlásily se potíže se střevy a čekala jej další operace. Po celou tu dobu ho Ivana láskyplně podporovala a starala se o jeho pohodlí.

V roce 2015 se stala dokonce jeho manažerkou. Tehdy se vynořily zvěsti, že pozvánky a nabídky k práci třídí ještě dřív, než je Karel uvidí. Zda za tím byla snaha zajistit Gottovi také trochu odpočinku, nebo ještě něco víc, se už asi nikdy nedozvíme.

Jedno je ale jisté. Karel zřejmě už v té době počítal s možností, že se jeho zdravotní stav nemusí vyvíjet dobře.

Bez podpory své manželky by to nezvládl

Tato těžká situace zasáhla celou Gottovu rodinu. Ivana později přiznala, že se tehdy naučili žít ze dne na den, a nic zásadního neplánovat. Také musela posbírat všechny síly, aby na sobě nedala znát vážnost celé situace.

Karel jí byl později samozřejmě velmi vděčný a rovněž si moc dobře uvědomoval, že bez podpory celé své rodiny by toto období nemohl zvládnout. „Ivanka má na mém uzdravení zásadní podíl.

Zdraví člověka velmi záleží na lásce partnera,“ tvrdil zlatý slavík. Je velmi smutné, že Mistrovo šťastné období netrvalo dlouho. V září loňského roku Karel svým fanouškům oznámil, že onemocněl akutní leukemií.

Odešel obklopen svými blízkými

A mělo to rychlý spád. 2. října zaplavila média smutná zpráva. Karel Gott zákeřné nemoci bohužel podlehl. Ze světa odešel pokojně ve spánku. V hodině své smrti byl obklopen svými blízkými.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...