Báječné masovo-sýrové kuličky

Když potřebujete rychlé pohoštění, kuličky z masa a sýru jsou dobrá volba. Dají se jíst teplé i studené, zasytí a jsou rychle hotové.

Ingredience: 2 větší lilky, 500 g mletého masa, 1 stroužek česneku, 400 g konzervovaných rajčat, strouhaný sýr, olivový olej, sůl a pepř

Postup: Umyté lilky rozřízněte. Osolte a nechejte chvíli odstát. Sůl z nich vytáhne přebytečnou vodu. Poté je vevnitř důkladně osušte, potřete olejem a opepřete. Dejte péct na 175 stupňů na půl hodiny do trouby.

Po upečení vydlabejte dužinu a rozmělněte ji vidličkou. Mleté maso smíchejte s prolisovaným česnekem, sýrem, solí a pepřem. Vytvarujte kuličky a usmažte na pánvi.

Ke kuličkám přidejte rajčata, lilek a chvíli poduste. Osolte a opepřete. Lze přidat i jiné suroviny, například nakrájené žampiony, sušená rajčata či olivy. Podávejte s chlebem nebo rýží.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...