Bála se, že zůstane sama, pak spadla na Hornu

Rodačka z Benešova měla takový talent, že začala aktivně zpívat už v sedmi letech, kdy působila v Kühnově dětském sboru. Sice studovala střední hotelovou školu a poté německý jazyk na Akademii Jana Amose Komenského, ale zároveň docházela na hodiny zpěvu nejdřív k Lídě Nopové (71), později k Eduardu Klezlovi (57).

Čím vším si musela Monika Absolonová projít, aby našla své štěstí a zakotvila po boku milovaného muže? Tahle cesta byla opravdu trnitá. První album s názvem Monika vyšlo už v roce 1993, o dva roky později pak dostala první velkou příležitost zahrát si v slavném muzikálu Dracula.

Také vás může zajímat ...

A zatímco v kariéře se jí začalo postupně dařit, v soukromém životě prožívala skutečné peklo.

Traumatu z dětství se nezbavila nikdy. Násilnický otec bil její maminku. „Co znamenají ty tupé rány za zdí v pokoji rodičů při hádce, to mi došlo až daleko později,“ nechala se slyšet nešťastná zpěvačka. Maminka otce kryla. Například když měla zlomenou ruku, řekla dceři, že upadla. Naivní dívenka neměla tehdy důvod jí nevěřit. Až po několika letech pochopila, co přesně se v domě odehrává.

Aby také ne, když otec několikrát zaútočil dokonce i na ni, na vlastní dceru. Podle jejích slov ji v roce 2008 napadl do té míry, že skončila v nemocnici s krkem v sádrovém krunýři.

Přirazil ji k betonové zídce, od té doby jí krční páteř čas od času nesnesitelně bolí.

V době, kdy se její rodiče rozváděli, problémy vrcholily. Otec se zásadně nedostavoval k soudu, vymlouval se na neexistující zahraniční cesty a vyhrožoval kdekomu z rodiny fyzickou likvidací, ba i manželčiným rodičům. Monika je z dnešního pohledu ráda, že se z toho nezbláznila jak ona sama, tak i maminka, kterou otec mimo jiné i násilně vystěhoval z bytu.

Takový měla Monika Absolonová v dětství a dospívání mužský vzor. Není divu, že se při pátrání po muži, s nímž by chtěla strávit celý život a mít děti, mnohokrát spálila. První vážný vztah s hokejistou Václavem Eiseltem (44) vyvrcholil po pěti letech chození pompézní svatbou na zámku v Dobříši. Zpěvačce bylo pouhých třiadvacet.

Manželé neměli pro neustálou zaneprázdněnost na budování vztahu či dokonce na zakládání rodiny čas. Prostě se míjeli.

Po necelých třech letech vztah dostal tak vážné trhliny, že následoval rozvod, trvající pouhých deset minut.

Ani po rozvodu se jí ve vztazích nedařilo, možná proto, že za sebou zklamání dlouho táhla jako temný stín, takže se v podstatě snažila jen za každou cenu vyplnit prázdné místo v srdci. Jenže její poraněnou duši nedokázal vyléčit například ani úspěšný restauratér Jaroslav Haštava. Po třech měsících vztahu se k němu zpěvačka plná očekávání nastěhovala. Velká očekávání vystřídalo velké zklamání.

Monice Jaroslava brzy přebrala silikonová Miss ČR 2002 Kateřina Průšová (35). V roce 2009 přišla další velká láska. Vzdělaný bohatý podnikatel Vratislav Janda se dal se zpěvačkou dohromady v době, kdy měl měl ještě manželku a s ní dvě děti. Absolonová tehdy skálopevně tvrdila, že se do sebe zamilovali v době, kdy partner už dva roky s rodinou nežil.

Podnikatel se během vztahu s Monikou nakonec přece jen rozvedl a zpěvačku požádal o ruku. Svatba se však nekonala. Před Vánoci 2012 se vztah náhle rozpadl. Monika cítila, že její biologické hodiny nejenže tikají, spíš by se dalo říct, že bijí na poplach. Nikdy nebyla kariéristka, která by práci obětovala rodinný život. Stále po něm nevýslovně toužila.

A pak se to konečně stalo.

Známý hokejista Tomáš Horna před lety hrál s bývalým manželem Moniky Absolonové Václavem Eiseltem. Poprvé se tedy Tomáš s Monikou setkali už dávno, to byla ještě zpěvačka provdaná za Hornova spoluhráče. Pak ale zasáhl osud. Půvabná světlovláska šla po posledním vystoupení v sezoně slavit a potkala Tomáše Hornu v baru.

Když z nějakého důvodu zrovna tančila na židli, málem na svalnatého sportovce spadla, nebo přesněji jeho směrem. Omluvila se. Řekl, že hrál s jejím manželem. A ona: „Super.“ Tím konverzace skončila, ale brzy na ni navázali. Kdo ale pozval koho na první rande, to už si žádný z nich přesně nepamatuje. „Nevím, jestli jsem ji pozval já. Nějak nezávazně jsme se domluvili.

Šli jsme na Smíchově do kavárny na zahrádku a já prý mluvil dost potichu a ona mě neslyšela.

Pak jsem si dělal legraci: bodejť by mě slyšela, když mě bere na první rande na ulici,“ vtipkuje o první schůzce hokejista.

Románek měl jen jednu jedinou vadu na kráse, zato však podstatnou: pohledný hokejista byl ženatý, navíc tehdy ještě hrál za slovenskou Žilinu. Kvůli krásné dlouhovlásce však rád přestoupil do Kladna. „Ano, bydlíme spolu a je to úžasný. Vím, že Tomáš je ten pravý,“ už zase pěla ódy na partnera hvězda muzikálů Krysař, Noc na Karlštejně, Kleopatra, Tři mušketýři anebo Funny Girl.

O tom, že je ženatý, věděla od začátku, Tomáš prý ale tvrdil, že se svou ženou Jitkou již pět let nežije a rozvádějí se. To však tehdejší manželka rezolutně popřela. Podle jejích slov Horna ještě nedávno uvažoval o tom, že si s ní pořídí druhé dítě. Nicméně paní Hornová číslo jedna, která hokejistovi porodila dceru, nakonec s rozvodem souhlasila.

Prohlásila, že manžela všemožně podporovala, a to dokonce i finančně, když přišlo těžké období. Prý mu i odpustila nějakou tu nevěru, a teď už toho má právě dost.

„Ztratil mou důvěru,“ dodala rozčileně.

V říjnu roku 2014 se ženatý Tomáš Horna a rozvedená Monika Absolonová poprvé ukázali ve společnosti jako pár, lépe řečeno coby šťastné a zamilované hrdličky. Hokejista zpěvačku doprovodil do divadla, kde se chovali distingovaně, nicméně po představení je novináři přistihli, jak se za kulturním stánkem vášnivě líbají. „Těsně před začátkem jsem myslela, že snad zkolabuju.

Jsem trémistka a navíc jsem věděla, že v publiku sedí někdo, na kom mi hodně záleží,“ prozradila Monika po skončení představení zvědavým novinářům. V roce 2016 proběhly zásnuby, ještě před nimi, 20. listopadu 2015, se šťastné mamince narodil syn Tadeáš (3). Ten, kdo znal zpěvačku dříve, by se divil, jak se proměnila.

Z veselé holky milující společnost a večírky se stala pečlivá a svědomitá matka. A aby toho štěstí nebylo málo, loni na podzim se Monika stala dvojnásobnou maminkou, narodil se chlapeček, který dostal jméno Matouš. Zpěvačka si opětné mateřství moc pochvaluje, Matouš je podle jejího názoru vzorné miminko, které hodně spí. Co by za to jiné maminky daly! A svatba?

Zřejmě bude, protože Monika slíbila, že jakmile se narodí druhé dítě, rozezní se svatební zvony.

Tak už aby to bylo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...