Balayage? Trend, jímž oživíte vzhled vlasů!

Marně vymýšlíte, jak oživit své vlasy a dodat jim šmrnc? Vyzkoušejte balayage (bajaláž). Jde o jednu z kadeřnických technik, po které vlasy vypadají přirozeně a velmi bohat . Podstatou této techniky je zesvětlení proužků nebo určité partie vlasů tak, aby výsledek působil přirozeně, a navíc i nadýchaně a opticky zvětšil objem vlasů. Zesvětlené proužky se jako by ztrácejí v záplavě vlasů.

Objevují se a zase mizejí. A další výhoda?

Také vás může zajímat ...

Vaše odrosty naprosto splynou s ostatními nabarvenými vlasy.

Odkud se vzal?

Balayage pochází z Francie stejně jako její název. Francouzské sloveso balayer znamená zametat a odkazuje na pohyb, který kadeřník vykonává štětečkem s barvou na jednotlivých pramenech tak, aby vytvořil proužky bez ostrých hranic. A jak už to tak bývá, je potřeba nějakých slavných jmen, aby se z metody stal trend.

Balayage proslavila herečka Sarah Jessica Parker, a to v posledních dílech seriálu Sex ve městě.

Není to melír!

Možná se zdá, že je to vlastně melír, ale to není pravda. S tím má společný pouze produkt, určený pro zesvětlení a tónování. U melírování se přesně oddělují prameny, u balayage to funguje jinak. Kadeřník se promění v malíře, který vám do vlasů maluje pramínky různých odstínů. Má naprosto volnou ruku v tom, jak pracuje. Samozřejmě závisí také na vašem střihu.

Podle toho pak kreslí různé proužky, s různou šířkou i délkou a také intenzitou nanesené barvy.

Hodí se vám balayage?

Tahle metoda barvení vlasů se hodí zejména pro ty ženy, které chtějí šetrně zesvětlit své vlasy a dosáhnout překvapivého efektu. Nosíte-li světlé vlasy, dodá vaší kštici strukturu i objem. Dokonale též podpoří a prodlouží efekt vyšisovaných vlasů po letní sezoně a nijak je nezatíží. Pokud máte vlasy vlnité, opticky a velice přirozeně je zvýrazní, a to ať máte vlasy světlé nebo tmavé.

Velice přirozeně zesvětlí i hodně tmavé vlasy. V neposlední řadě je to skvělý tip pro ženy, které nechtějí neustále dobarvovat odrosty. Balayage se netvoří od kořínků, a tak se pouze posouvá s růstem vlasů – stačí ho pak jen jemně doplnit. Je to úžasné i v případě, že se chystáte změnit barvu svých vlasů, ale nechcete okolí šokovat touto změnou. Jednoduše pramínky přidáváte a doplňujete.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama