Banánové dia řezy

Suroviny na 40 kousků:
½ hrnku (cca 145 g) celozrnné pšeničné mouky
½ hrnku špaldové mouky
½ hrnku dia cukru (typu sorbit)
190 g tuku (Ramy)
3 lžíce kakaa
4 vejce
1 prášek do pečiva
1 kakaový dia pudink
1 banánový dia pudink
1 hrnek mléka

Na krém:
4 banány (zralejší) 500 g tvarohu mandlové lupínky trochu dia cukru citronová šťáva Postup: Utřeme cukr, máslo a vejce do pěny.
Přisypeme mouku s práškem do pečiva, kakao a oba pudinky, smícháme, přilijeme mléko a pečlivě promícháme. Vlijeme na vymazaný a vysypaný (nebo vyložený pečícím papírem) pekáč. Pečeme asi 30 minut při 180 °C.

Po upečení vyndáme korpus a necháme trošku zchladnout. Mezitím si připravíme krém. Rozmačkáme banány na kaši a rozetřeme tak, aby měla hladkou konzistenci. Vmícháme tvaroh. Přidáme mandlové lupínky – osladíme podle chuti a zakápneme citronovou šťávou. Na upečený a trochu zchladlý korpus rozetřeme krém a vrátíme ho do trouby, kde ho necháme ještě asi 10 minut při 120 °C dojít.

Krájíme po vychladnutí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...