Banánový beránek

Dejte letos velikonoční klasice exotický nádech a nebudete litovat.

Potřebujete :

Také vás může zajímat ...

250 g zralých banánů, 250 g cukru moučka, 250 g másla nebo kvalitního tuku na pečení, 250 g hladké mouky, 4 vejce, 1 sáček vanilkového cukru, 1 sáček kypřicího prášku do pečiva, máslo a polohrubou mouku na vymazání formy

Postup

1. Banány rozmixujte, z bílků ušlehejte pevný sníh.

2. Změklé máslo nebo tuk utřete s prosátým cukrem, přidejte postupně žloutky, vanilkový cukr, banány a mouku s kypřicím práškem. Na závěr do těsta opatrně zapracujte sníh z bílků.

3. Formu na beránka pečlivě vymažte máslem a vysypejte polohrubou moukou.

4. Beránka pečte v předem vyhřáté troubě při 200 °C zhruba 45 minut. Zda je beránek upečený, ověřte vpíchnutím špejle do těsta. Pokud se na špejli těsto nelepí, je beránek upečený. Beránka opatrně vyklopte z formy a po vychladnutí ho pocukrujte a vyrobte očíčka z rozinek či čokolády.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...