Během 22 let manželství byla Gina Lollobrigida mnohokrát nevěrná!

Seznámila se s manželem jen pár hodin poté, co se rozešel s bývalou přítelkyní!

Ačkoliv italská kráska Gina Lollobrigida (90) si na nedostatek ctitelů nemohla stěžovat, vdaná byla jen jednou, za slovinského emigranta Milko Skofiče.

Patřila mezi tři nejkrásnější Italky minulého století, společně se Sophií Loren (82) a Claudií Cardinale (79). Křestní jméno bylo zkratkou jejího skutečného jména Luigina. K filmu se dostala víceméně náhodou.

Marylin chtěla být jako ona!

Už jako malá holčička soutěžila o titul nejkrásnějšího italského dítěte a později svůj půvab dokázala zužitkovat, když pózovala jako modelka pro romantické příběhy v časopisech. Stala se také Miss Řím a skončila na třetím místě v soutěži Miss Itálie. Gina to neměla v mládí snadné, musela se pěkně ohánět – rodina byla chudá a ona měla ještě tři další sestry.

Také vás může zajímat ...

Přesto se jí podařilo dostat na studia, konkrétně na Akademii krásného umění v Římě, obor malířství a sochařství. A šlo jí to, takže díky svým výsledkům získala i stipendium. Sestry jí pomáhaly získat finance tím, že pracovaly jako uvaděčky v kině. Život se Gině změnil jediným náhodným setkáním, když ji na ulici oslovil režisér Vittorio de Sica (+73).

Před kamerou debutovala v roce 1946 ve filmu Aquila nera, kde hrála malou roličku za tisíc lir na den. V té době šla většina jejích výdělků na placené lekce zpěvu. Postupně přicházely větší role a Gina se brzy stala erotickým symbolem evropského filmu.

Známý je výrok jiné ženské ikony, legendární americké herečky Marilyn Monroe (+36), která ve svých začátcích prohlásila: „Říkají o mně, že jsem americká Lollobrigida.“ Gina mimochodem vzbudila i zájem Hollywoodu a do Ameriky jí pozval slavný miliardář Howard Hughes (+70). Přiletěla tam 4. července, tedy v den výročí americké nezávislosti.

Shodou okolností to byly i její narozeniny a ona si myslela, že jí vyvěšením vlajek Američané vzdávají poctu.

Byla vzorem i pro Marilyn Monroe.

Zásnuby ve znamení alkoholu

V roce 1942 do Říma ze Slovinska emigroval lékař Milko Skofič. Pouhých několik hodin předtím, než se na jednom večírku poznal s Ginou, se rozešel se svojí dosavadní dívkou. Také Gina byla krátce po rozchodu, pár dnů předtím dala kopačky svému příteli, italskému fotbalistovi. Oba na zmíněném večírku vypili hodně vína.

Tak moc, že se dokonce „zasnoubili“ a všichni ostatní přítomní hosté jim k tomu požehnali. Nebyl to jen tak ledajaký večírek, byl to silvestrovský večírek. Gina a Milko spolu chodili rok a pak se zasnoubili doopravdy, oficiálně. V té době začala chodit s doktorem i sestra Giny, což muselo potěšit její maminku – dva doktoři v rodině, to je výhra. Gina a Milko spolu měli syna.

Během 22 let manželství ale byla herečka svému muži mnohokrát nevěrná, což ostatně sama přiznala. Mezi ty největší „úlovky“ patřil například doktor Christian Barnard (+78), který jako první provedl transplantaci srdce nebo Jean-Paul Belmondo (84). Když se v 70.

letech vzdala své filmové kariéry a místo toho se věnovala fotogravání, Milkovi se to nelíbilo a byl to údajně hlavní důvod neshod a rozvodu.

Za ten skutečný se ale považovaly právě nevěry italské krásky!

Vzal si ji, aniž o tom věděla!

Ačkoliv to nejprve zůstalo v utajení, v pozdním stáří se Gina vdala za španělského obchodníka Javiera Rigaua (56). Přesněji řečeno, ono to zůstalo utajeno i samotné Gině. S Javierem měla dlouholetý vztah, který jí blízcí rozmlouvali. Připravovala velkolepou svatbu, ale nakonec ji odvolala. Javier jí ale přesto dokázal úředně zfalšovat, hlavně kvůli majetku, který legendární herečka měla.

Gina to zjistila až po třech letech. „Vzal si mě prostřednictvím náhradnice bez mého vědomí a svolení,“ řekla.

V důsledku toho ji pak chtěl vlastní syn prohlásit za nesvéprávnou!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...