Během dvou manželství si Elizabeth Taylor a Richard Burton dali stejně facek jako polibků!

Pouhý rok a půl po rozvodu si řekli své „ano“ podruhé! Dopadlo to stejně.

Málokterý vztah v Hollywoodu vzbudil tolik pozornosti, jako vášnivá láska Elizabeth Taylor (+79) a Richarda Burtona (+58). Začalo to skandálem, protože on byl ženatý a ona vdaná. A moc klidu si pak neužili ani v manželství!

Také vás může zajímat ...

Jednou z památných vět, které o sobě hollywoodská superhvězda Elizabeth Taylor (+79) prohlásila, byla, že prý první věcí, kterou viděla po narození, se stal snubní prstýnek. Asi to byla pravda, protože podle toho se pak vyvíjel i její milostný život. Ne každá žena se může „pochlubit“ tím, že stála osmkrát před oddávajícím úředníkem a sedmkrát u rozvodového soudu.

Dvakrát to přitom bylo se stejným mužem!

Osudová Kleoopatra

Americká herečka se stala slavnou už jako malá, díky filmu Lassie se vrací. Přineslo jí to další role. Jedna z nich se jí málem stala osudnou. Film z dostihového prostředí se jmenoval O velkou cenu a Elizabeth tam jezdila na koni. Při natáčení ale spadla a poranila si páteř. Tohle zranění ji pak trápilo po celý zbytek života. Nezabránilo jí to ale pokračovat v dospělosti v úspěšné kariéře.

Jeden film pak pro ni znamenal víc než ostatní, a to z mnoha důvodů. V roce 1960 se začal natáčet velký trhák Kleopatra a Elizabeth hrála titulní roli egyptské vládkyně. Jako první herečka na světě dostala za svoji práci milion dolarů, což tenkrát byly opravdu velké peníze. Elizabeth se samozřejmě téhle přehnané částce nebránila.

Řekla, že když je někdo tak hloupý, aby nabídl milion dolarů za jeden film, ona nebude tak hloupá, aby ty peníze odmítla. Roli si opravdu užívala.

Měla na sobě postupně více než šedesát kostýmů, které měly hodnotu téměř dvou set tisíc dolarů.

Mělo to být navždycky!

Jejím hereckým kolegou v roli Marca Antonia byl velšský herec Richard Burton (+58), v té době už také velká hvězda. Když se poprvé potkali, nic nenasvědčovalo blížící se velké lásce a skandálu. První větou Richard totiž krásnou Liz moc neoslnil. Zeptal se jí jen, jestli jí někdo už řekl, že je moc pěkná holka.

Krásná herečka cítila zklamání, protože myslela, že takový velký milovník se uvede nějakou méně otřepanou větou. Přesto se do sebe během natáčení ti dva zamilovali. Vášeň, kterou k sobě pociťují Kleopatra a Marcus Antonius před kamerou, nemuseli vůbec předstírat. Byl to obrovský skandál, protože Richard byl ženatý a Elizabeth vdaná. Bulvární média měla o čem psát.

Dopadlo to podle očekávání, oba se rozvedli a v Kanadě se pak v roce 1964 vzali. Richard tehdy prohlásil, že se cítí neuvěřitelně šťastný a věří, že tenhle sňatek bude trvat navždycky. Možná ho mohl trochu varovat předchozí soukromý život jeho milované. Richard byl totiž už jejím pátým životním partnerem!

První manželství Liz trvalo jen pár měsíců, druhé pět let, ve třetím ovdověla poté, co její muž zemřel při leteckém neštěstí. Čtvrtý vztah pak rovněž nepřežil pět roků.

S Richardem to ale vypadalo nadějněji.

Zjistili, že si navzájem chybí!

Děti už Liz mít po jedné gynekologické operaci nemohla a tak společně s Richardem jedno adoptovali. Dvojice si společně zahrála i v jedenácti filmech. Jedny z nejdrsnějších scén předvedli v dramatu Kdo se bojí Virginie Wolfové?, vyprávějícím o ničivém vztahu manželského páru. To, co ukázali jako herci, prý ani nemuseli moc předstírat. Přátelé o nich říkali, že se buď líbali, nebo fackovali.

Vztah ode zdi ke zdi jim vydržel jedenáct let. Rozvedli se v červnu roku 1974. Hned po rozvodu ale zjistili, že jeden druhému v životě chybí. Nakonec se k sobě vrátili, a to dokonce i oficiálně. Richard se tak stal i šestým manželem Elizabeth. Druhé manželství si ale mohli ušetřit, protože moc dlouho netrvalo.

Po pár měsících herecký pár zjistil, že důvody, proč si předtím lezli na nervy, byly přece jen silnější než vzájemná přitažlivost – a pohádky byl nadobro konec!

Ve vyšším věku krásnou Liz drtily kruté nemoci!

Zatímco Richard Burton zemřel už v 58 letech na krvácení do mozku, Elizabeth ho přežila o více než čtvrt století. Do manželství vstoupila ještě dvakrát, ani jednou to ale nedopadlo jinak, než všechny předchozí pokusy. V pokročilém věku se slavná herečka potýkala s vážnými zdravotními problémy: nádorem na mozku a rakovinou kůže. Měla problémy s páteří a klouby a léčila se i se srdcem.

Právě na srdeční selhání nakonec zemřela, po šesti týdnech v nemocnici.

Vdát se po deváté už nestihla!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...