Bertramka je hotová, ale…

Mistr Karel Gott (77) si s manželkou Ivanou (41) a dcerkami Charlottou (11) a Nelly (9) už mne ruce a nemůže se dočkat! V pronajatém bytě na pražském Proseku už se začínají balit a postěhují se zpátky na smíchovskou Bertramku.

Její rekonstrukce skončila, vila se zvýšila zhruba o metr, dostala novou střechu a holky se mohou těšit na půdní pokojíčky. Podle sousedů Gottův dům, který v době své nemoci převedl na manželku, zkrásněl a nová omítka, nastříkaná na žluto, působí svěže. Faktem ale je, že změna secesní vily je opravdu dramatická a nejspíš by ji nepoznal ani Mozart, který pod Gottovou vilou v 18.

Také vás může zajímat ...

století skládal na Bertramce svá největší díla. Původně barokní památka dnes už vypadá spíš jako běžná zbohatlická vila.

Opravdu by úřady povolily nová plastová okna, střešní veluxy a zvýšení zdí v památkové zóně někomu jinému, kdo se nejmenuje zrovna Gott?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...