Blahodárné účinky piva

Pivo je skvělý nápoj, který dokonce dokáže i léčit. Ale jen v případě, když ho denně nevypijete víc jak dvě třetinky. Ve velkém množství naopak škodí.

Co všechno umí?

Také vás může zajímat ...

• Protože obsahuje důležité minerály, mj. křemík, pomáhá pivo zabránit ztrátě kostní hmoty. Tyto pozitivní přínosy má však jen v mírném množství, naopak velkým pijákům hrozí, že jejich kosti budou slabé.

Pivo by mohlo i oddálit nástup Alzheimerovy choroby. Podle některých studií zabraňuje strava bohatá na křemík absorpci hliníku v mozku, což udržuje mozek v pozoru a aktivní a slouží jako prevence duševního onemocnění.

• Pivo je bohaté na rozpustnou vlákninu, která zlepšuje zažívání a dokonce snižuje hladinu špatného cholesterolu v těle, což napomáhá udržet zdravé srdce a cévy.

• Obsahuje antioxidanty, které nás chrání před oxidačním stresem tím, že odbourávají volné radikály. Oxidační stres může za stárnutí buněk a podle odborníků prý i za některá vážná onemocnění, jako je např. rakovina.

• Zmírňuje stres. Pokud pijete pivo, abyste se zbavili negativních pocitů, věda vám dává za pravdu. Mírná konzumace alkoholu pomáhá zmírnit stres a úzkost.

• Snižuje riziko onemocnění cukrovkou druhého typu. Chmel, který dává pivu jeho typicky hořkou chuť, totiž obsahuje látky zvané humulony. Tyto sloučeniny u konzumentů piva tlumí vznik diabetu.

• Pití piva také pomáhá zabránit bakteriálním infekcím. Chmel totiž tvoří hořké květy s výkonnými antimikrobiálními a antivirovými vlastnostmi a konzumace přiměřeného množství piva denně tak zmírňuje riziko onemocnění infekčními chorobami, včetně nachlazení a chřipky. Sloučeniny v chmelu také chrání před zánětem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...