Blahodárný měsíček

Měsíček v sobě skrývá velké léčivé schopnosti a je často vyhledáván v kosmetice. Skvěle se hodí například při hojení drobných kožních problémů.

Proto tvoří součást pleťových a opalovacích krémů či olejů, pleťových mlék, mýdel, šamponů apod. Léčí, zvláčňuje a zjemňuje pokožku celého těla. Mast z měsíčku, obklady nebo koupele využijete mimo jiné zevně na hojení ran a jizev, odřenin, případně poštípání hmyzem.

Také vás může zajímat ...

Neváhejte si ji vyrobit doma

Na výboru měsíčkové masti budete potřebovat asi 250 g vepřového sádla, dvě větší hrsti celých květů měsíčku, sítko na čaj s jemnými oky a čistý kelímek od krému. Květy měsíčku vložte do menší pánve na rozehřáté sádlo a na slabém plameni nechejte tři minuty orestovat.

Poté vše stáhněte z plamene a nechejte do druhého dne uležet. Další den obsah pánve akorát ohřejte a přes sítko pomocí lžíce propasírujte do hrníčku. Abyste neměli v masti případné maličké nečistoty, tak je ještě přes jemné síto přeceďte s pomocí trychtýře do kelímku.

Univerzální mastička na všechno

Měsíčková mast je díky svým zklidňujícím, ochranným, regeneračním, protizánětlivým a dezinfekčním účinkům vhodná, jak pro ženy, tak muže. Ti ji mohou využít například na ztvrdlou pokožku na rukou. Skvělých výsledků dosahuje měsíčková mast také při aplikaci na nejrůznější kožní neduhy a pomoci mohou také v bojí proti vráskám.

Při zánětlivé pleti a akné se doporučuje namáčet čerstvý květ ve vlažném mléce. Poté se nechá odstát dvacet minut, kůže se jemně otře roztokem i rozmáčenými květy, čímž pokožku zklidní.

Tento proces lze opakovat dvakrát denně. Zároveň je měsíčková mast vhodná na masáže, takže pokud za sebou máte těžký den, vtírejte mast krouživými pohyby směrem ke kolenům, ulevíte tak svým nohám.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama