Bob Klepl: Krutá diagnóza! Syndrom vyhoření

Kdysi měl pocit, že když se stane slavným, splní si sen a nic víc od života potřebovat nebude. To se ale BOHUMIL KLEPL (60) šeredně spletl. Právě sláva ho připravila o klid a málem i o zdraví!

Každý občas prožíváme krizi. A nevyhnula se ani oblíbenému herci Bohumilu Kleplovi. „Měl jsem strach, že co jsem nezvládl do čtyřiceti nebo padesáti, tak musím rychle stihnout, abych byl vidět na každé televizi,“ vypráví. Jeho největším přáním totiž vždycky bylo, aby se stal slavným a všichni ho znali. A tak hrál a hrál, až ho úmorná dřina málem připravila o zdraví.

Také vás může zajímat ...

Zničehonic totiž jednou zkolaboval.

Přijela pro něj sanitka a rychle ho odvezla do nemocnice.

Dochází k psychiatrovi

Lékaři mu sice dokázali pomoci, ale stačilo málo a už by nemusel být mezi živými. Přemíra stresu, práce a špatná životospráva udělaly své. „Choval jsem se jako umělec, který sedí na zábradlí, popíjí dvojku vína a vykřikuje, jak se má dělat divadlo,“ kaje se komik. Jenže to bohužel nebyla jeho první ani poslední zdravotní komplikace. Nedávno prozradil, že chodí k psychiatrovi!

„Všechno strašně moc prožívám, od blbého autobusu, který mi ujede, až po to, že mi umře táta.

Tyhle ty věci jsou jakoby na stejné úrovni a já jsem schopen se z toho zbláznit.“ Psychiatr jeho chování vyhodnotil tak, že trpí syndromem vyhoření!

Bob Klepl, přítelkyně Jana: Od té doby, co žije s Janou, se hercova životospráva zlepšila, ale mohlo by to být ještě lepší!
Bob Klepl, přítelkyně Jana: Od té doby, co žije s Janou, se hercova životospráva zlepšila, ale mohlo by to být ještě lepší!

Musí se naučit odpočívat

Jenže tenhle stav trvá bohužel už několik let a herec stále neví, jak z něj ven. Důležité podle lékařů je, aby se naučil odpočívat, ale to on neumí. A nedonutí ho k tomu ani jeho přítelkyně JANA. Ta se mu sice snaží pomáhat, seč jí síly stačí, vždycky mu vyjde vstříc, ale zatím to není nic moc platné. „Učím se přijít domů, udělat si kafe a nic nedělat, snažím se být úplně v klidu,“ líčí Klepl.

Někdy se zadaří, jindy zase ne. Pravda ale je, že herec má velkou zodpovědnost i vůči svým fanouškům. Lidé si ho oblíbili natolik, že ho chtějí vidět neustále hrát. A seriáloví a filmoví režiséři si to moc dobře uvědomují, a tak mu nabízejí jednu roli za druhou. Klepl se ale snaží poctivě vybírat. Ví, že kdyby si toho na krk uvázal moc, mohlo by se stát něco strašného.

A zdraví máme každý přece jen jedno.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...