Boj s povislou kůží

Boj s povislou kůží

S přibývajícími léty pokožka celkově ochabuje. Vliv na její stav mohou mít i hormonální změny nebo příliš rychlé zhubnutí. Dá se s tím vůbec něco dělat? Ochablá pokožka trápí mnohem více ženy.

Ženy navíc mají kůži slabší a sušší než muži, proto se na ní projeví známky stárnutí dříve. Kromě vrásek je to také ochabování a ztráta pružnosti kůže, která pak ztrácí pevný tvar. Nejvíce bývá ohrožena pleť obličeje, ale i na různých částech těla – na pažích, břiše, vnitřní straně stehen, krku nebo prsou.

Také vás může zajímat ...

Vnitřní část paží Za nevzhledné ochablé paže většinou může tuková řasa, která se tvoří na tricepsu. Při rozpažení tak visí kůže od podpaží k loktům dolů a připomíná zobák pelikána. Co s tím?

Změňte životosprávu a začnete paže pravidelně posilovat s dámskými činkami (nebo jednoduše naplňte dvě PET lahve vodou); pomáhají také kliky nebo kroužení napnutými pažemi.

K tomu pak přidejte pravidelnou hydrataci a modelaci pomocí tělového krému. Krk a dekolt Můžete mít vyhlazené vrásky ve tváři, jenže pokožka na krku a dekoltu velmi rychle prozradí váš skutečný věk – ne-li ještě vyšší, než ve skutečnosti je.

Kůže na krku je tenčí než na obličeji a je vystavena nejen gravitaci, ale i neustálým pohybům, a tak mnohem dříve ztrácí svou pevnost a pružnost. Co s tím? Je potřeba věnovat jí stejnou péči jako obličeji, to znamená čistit, vyživovat a hydratovat ji i dvojnásobně.

Můžete použít klidně i zpevňující pleťové krémy proti vráskám na obličej, nebo ještě lépe krémy a oleje určené přímo na pokožku krku a dekoltu. Pomůže také, když se nebudete hrbit a budete nosit bradu hrdě vzpřímenou.

Poprsí Také pokožka na prsou je velmi tenká, a prsa navíc nemají svalovou podporu. Těhotenství, kojení, změna váhy, věk či vysušená pokožka je tak během života mohou velmi změnit. Kromě ztráty pevnosti se mohou objevit i vrásky na křivce prsou a strie.

Co s tím? Pravidelně posilujte prsní svaly cvičením, například tisknutím a povolováním dlaní před hrudníkem, a promazávejte pokožku na nich hydratačním a vyživujícím tělovým mlékem či olejem s kolagenem, kyselinou hyalunorovou či koenzymem Q10.

Ideálně používejte přípravky určené speciálně na tuto oblast. Břicho, stehna, zadeček Při větším váhovém úbytku nebo s věkem se povolování kůže objevuje také na břiše, stehnech a bocích. Kromě toho se v těchto partiích také často rády tvoří strie a celulitida.

Co s tím? I tyto problematické partie vyžadují především pravidelné posilování, najít můžete i kurzy cvičení zaměřené přímo na tyto partie. K jejich zpevnění můžete přispět i pravidelnou kosmetickou péčí.

Když budete dodávat kůži látky, o které s věkem přichází, a budete provádět pravidelné masáže, zpomalíte známky stárnutí. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama