Bojuje s těžkou nemocí

Co horšího může potkat herečku a moderátorku, než že přijde o hlas či sluch? Své by o tom mohla vyprávět Tereza Kostková (40), která po svých slavných rodičích Petru Kostkovi (78) a Carmen Mayerové (72) zdědila nejen talent a krásu, ale také poměrně vážnou chorobu.

Nějaký čas se zdálo, že se snad děsivé rodinné prokletí krásné brunetce vyhne, nyní se ale začala nemoc projevovat nemalou silou a herečka s ní musí začít bojovat. Co je ale horší – Kostková tuší, že v dospělosti s nemocí bude muset nejspíš bojovat i její jediný syn Antonín (8).

Také vás může zajímat ...

Čeká ji další operace

Kostková se snaží své problémy zlehčovat. Oboustranná nemoc uší tzv. otoskleróza ji však podle blízkých velmi děsí. Jedná se totiž o chorobný proces postihující oblast vnitřního ucha a jediné možné řešení je podstoupit operaci.

V současné době má herečka jeden zákrok již za sebou a čeká ji další. Operace prý byla úspěšná, přesto stále není zcela v pořádku. V běžném životě ji prý poloviční hluchota za až tak netrápí, v práci je to ale o poznání horší.

„Dělají mi problémy zejména velmi hluboké tóny,“ svěřila se Kostková s tím, že například během taneční show StarDance hodně trpěla. Hlasité tóny ji prý doslova trhaly uši. Jako správná profesionálka ale na sobě nedala nic znát a diváci tak neměli šanci zjistit, že má nějaké problémy.

Hrozné rodinné prokletí

Tato vzácná nemoc se dědí z generace na generaci. Lékaři u moderátorky otosklerózu objevili krátce po jejích třicátých narozeninách. Od té doby se údajně její sluch jenom zhoršoval.

Bohaté zkušenosti s částečnou hluchotou mají prý i její rodiče, sourozenci a další široké příbuzenstvo. Kostková tak doufá, že tato nepříjemná rodinná zátěž mine jejího jediného syna a on nebude muset stejně jako nyní ona, v dospělosti řešit vážné problémy se sluchem.

Ovšem vzhledem k tomu, že zatím se nikomu z její rodiny nemoc nevyhnula, je velmi pravděpodobné, že bude mít jednou podobné potíže i on.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...