Bojujte proti pigmentovým skvrnám

Někdo odchází ze slunce bez úhony a někdo si odnáší nepatrné malé flíčky. Ty vám bohužel nezmizí ani během zimy. Mohou být hnědé a místy dokonce černé, takže se často pletou s pihami nebo také nebezpečnými znaménky. Jak se jim vyhnout? A jak je pořádně zamaskovat v případě, že už si tento nešvar ze sluníčka odnesete?

1. Jak tvoření skvrnek předejít?

Také vás může zajímat ...

Účinnou prevencí jsou opalovací krémy. Proto, pokud víte, že jste na nežádoucí pigmentaci náchylná, použijte ještě před tím, než vyjdete na sluníčko, krém s faktorem minimálně 50.

Nanášení pravidelně opakujte podle doby strávené venku. Nejlepší je samozřejmě sluneční paprsky příliš nevyhledávat. A pokud není zbytí, chraňte si alespoň obličej ještě kloboukem.

2. Účinná kosmetika

Zjistila jste, že se vám už pigmentové skvrnky na tvářích či rukou začínají objevovat? Nešetřete na kosmetice k jejich ošetření. Ta by měla obsahovat potřebné kyseliny, přírodní výtažky a zesvětlovače.

Tmavší pigment se tak rozloží na menší částečky do hlubších vrstev pokožky nebo se nepatrně oloupe. Tvář bude vypadat jednotně, co se přirozené barvy týče. Skvělé jsou například nejrůznější hydratační emulze či pleťová séra.

Jistě vám s výběrem pomůže lékárník.

3. Zamaskujte je korektorem

Maskování pigmentových skvrn je stejné jako u pih.

Nejprve se je snažte zakrýt světlejším korektorem. Okolní pokožku pak dolaďte make-upem a vše překryjte bezbarvým pudrem. Pokud se vám ani líčení nebude zdát dostačující, existují ještě další varianty, jak s flíčky bojovat.

4. Chemický peeling

Než se pustíte do nějakého zákroku, poraďte se nejprve s kožním lékařem, o jaké znaménko se jedná. Pak zkuste nejprve vybělit skvrnky doma. Jde to sice pomalu, ale rozhodně to není marná práce.

Počkejte s tím ale spíše až po létě, abyste práci nezmařila hned dalším opalováním. Bělení můžete podstoupit samozřejmě i u odborníků. Ty vám doporučí buď chemický peeling nebo speciální bezbolestný laser.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama