Bolest zůstala, i když to byl omyl

Každý domácí mazlíček se stane zcela zákonitě členem rodiny. Je proto také zahrnován láskou a péčí, jako ostatní příslušníci domácnosti. Když vás opustí, strašně to bolí.

Bylo to krátce poté, co jsme si moje roztomilé koťátko Micinku, přinesli domů. V našem velkém bytě náhle zmizela. Pak jsem uslyšeli zoufalé kňourání zpoza velké, těžké skříně. Podařilo se ji nakonec vytáhnout. Byla celá černá od prachu, vyděšená k smrti, ale živá.

Vodu hrozně nesnášela

Podruhé bojovala o život v zahradním sudu na dešťovou vodu. Spadla tam, když vylezla na parapet u chalupy a zvědavě koukala, co se to tam pod okny blýská. Jenže sud neměl okraje a ona se z něj nemohla dostat.

Také vás může zajímat ...

Naštěstí, než jí definitivně došly síly, našli jsme ji a celou promáčenou zabalili do velké osušky. Vděčně v ní ležela na sluníčku. Od té doby vodu přímo nenáviděla.

Byla milovnicí výšek

Pak nám spadla z balkonu, ze čtvrtého patra. Trochu se potloukla, ale do týdne byla zase v pořádku. Ošklivý zážitek ji však rozhodně neodradil od toho, lézt do závratných výšek. A to se jí bohužel nakonec stalo osudným.

Jednoho dne jsem totiž moji milovanou Micinku našla u nás na zahradě pod stromem, na který tak ráda lezla. Byla mrtvá. Lépe řečeno zastřelená.

Střílel prý na holuby

Vzduchovkou ji zastřelil soused. Vymlouval se, že mířil na holuby a kočku trefil jen omylem. Nevěřila jsem mu. Proč tedy něco neudělal, když střelil omylem do Micinky. Podle zvěrolékaře ještě dlouho žila a hodně trpěla.

A kdyby se jí včas dostalo pomoci, možná mohla ještě žít. Nebo by se alespoň zkrátilo její utrpení. V té době byla ale domácí zvířata ještě braná jako pouhopouhá věc. A tak její zastřelení nikdo neřešil. S tím jsem se nesmířila dodnes. Říká se, že kočka má devět životů. Bohužel moje Micinka měla jenom čtyři.

Lenka O. (56), Brno

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...