Borůvky jsou poklad našich lesů

Nejen diabetici mohou těžit z léčivých účinků tohoto výtečného ovoce. Jsou jedním z nejlepších přírodních antioxidantů a mají vysoký obsah železa.

Koktejl vysoce účinných látek dělá z borůvek ‚superpotravinu‚, která by si zasloužila přívlastek Bio. Jsou skvělou prevencí mnoha nemocí, lékem a silným podpůrným prostředkem při rekonvalescenci. Čerstvé, sušené, mražené působí na chřipku, angínu, bronchitidu, rýmu. Mají úžasnou schopnost zlepšovat a udržovat náš zrak. Jejich častá konzumace je prevencí šerosleposti.

Také vás může zajímat ...

Borůvky se už po mnoho generací používají při střevních potížích, při průjmu a otravách jídlem, fungují jako dezinfekce. Blahodárný účinek mají na ledviny a močové cesty, čistí je a pomáhají léčit infekce v této oblasti.

Hovoří se o nich dokonce jako o přírodní prevenci rakoviny.

Ideální pro každého

Borůvky snižují hladinu cukru a cholesterol. Borůvky mohou posloužit jako lék pro udržení dobrého vidění. Kombinace látek v tomto ovoci zlepšuje krevní oběh a prokrvení končetin, což je další častá potíž lidí trpících cukrovkou. Listy brusnice borůvky mají podobné účinky jako plody.

Čaj z listů je vhodný při střevních a žaludečních potížích, při snižování hladiny cholesterolu a cukru v krvi a má příznivý vliv na ledviny a močové cesty, které čistí a dezinfikuje.

Při vnější aplikaci zmírňuje projevy lupénky a kožních nemocí.

Svěží limonáda

K její přípravě je mnohem lepší používat naše lesní borůvky, kterým se ty kupované kanadské nemůžou chuťově vůbec rovnat. Budete potřebovat 1 l vody, hrnek borůvek, 60 ml bezového sirupu, šťávu z citronu, led a květ růží na ozdobu. Borůvky dobře omyjte, společně s jednou třetinou vody, sirupem a šťávou z citronu dobře rozmixujte.

Dolijte zbytkem vody, dobře promíchejte a podle potřeby ještě doslaďte. Podávejte ve džbánu s kostkami ledu.

Nakonec můžete dozdobit čerstvými borůvkami a okvětními lístky růží.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...